У будь-якому разі постає одне і теж питання — як їх правильно вибрати? Давайте розбиратися разом, а на сторінці https://220volt.com.ua/solnechnye_stancii/komplektujushie/fotoelektricheskie_moduli можна детальніше переглянути їхні види та дізнатися актуальні ціни.
Полі- чи монокристалічні: а в чому різниця?
Сонячні фотопанелі працюють за відомою технологією кремнію. На основі кремнію також створюють різноманітні напівпровідники. Кристали, з яких вироблені фотомодулі, під час контакту із сонячним світлом виробляють постійний струм. Вони бувають двох видів: монокристалічні та полікристалічні. Які обрати — питання доволі суперечливе.
Більшість виробників випускають обидва типи. Насправді вони працюють за одним і тим самим принципом: поглинають сонячну енергію і перетворюють її в електрику. І полі- і монокристалічні панелі чудово підходять для власного будинку чи дачі, але є певна різниця в технологіях їх виробництва.
Особливості монокристалічних панелей
Для того щоб створити фотоелемент для монокристалічної панелі, кремній вирощують у формі єдиного пласту. Потім його нарізають на тоненькі платини. Тож, електрони, які генерують потік енергії, мають більше місця для руху. Як результат, монокристалічні сонячні батареї ефективніші в роботі, що підтверджують і виробники, і споживачі. Вони ліпше працюють за прямих сонячних променів. Довговічні, потужніші, але дорожчі.
Монокристалічні панелі ззовні вирізняються повністю чорною панеллю з маленькими ромбиками. Саме за цією особливістю їх легко відрізнити від полікристалічних.
Особливості полікристалічних панелей
Полікристалічні фотоелектричні модулі також виробляються із кремнію, але за допомогою сплавлення багатьох його частин разом. Вони складаються із залишків від виробництва монолітного стержню та являють собою збірку маленьких частин кристалів. Мають синій або синьо-блакитний колір.
За властивостями роботи в перші роки служби різниця майже не помітна, проте через кілька років експлуатації полікристал швидше втрачає свої властивості. Головна перевага полікристалічних батарей — нижча ціна.
Є ще один вид фотоелементів — тонкоплівні панелі. Вони насправді дуже тонкі, тому ламінуються між двома шарами скла. Серед переваг фахівці визначають низький коефіцієнт виробки: вони дають маленький струм, але високу напругу.
Якщо ж вам потрібна енергія в місцевості, де відсутня загальна мережа, то окрім самих фотоелементів потрібно мати сонячну станцію з акумуляторними батареями. А також важливим елементом є контроль заряду.