Як ми уже раніше писали, мер Києва відвідав Чорнобильську зону, щоб перевірити, чи тривають там пожежі та перевірити радіаційний фон.
Згодом на офіційному youtube-каналі з’явилось відео розмови Віталія Кличка із рятувальниками.
“Великий Київ” послухав розмову та обрав для вас найцікавіші тези.
Обстановка контрольована. Обстановка вийшла десь на той період, як була вчора зранку, в нас було погіршення десь в районі 13:00-14:00 до 16:00 години, коли вітер був 25 метрів на секунду. Дерева вивалювались і сильне поширення вогню було”,
– розповідають у штабі Державної служби надзвичайних ситуацій у Чорнобильській зоні.
До речі, вчора вітер поламав дерева також у Бучі та спричинив відсутність світла.
Читайте також: Вітер роздмухав пожежі в Чорнобилі
Читайте також: Місто рахує зламані буревієм дерева. Які райони постраждали найбільше
Тут зі сторони Білорусі у нас був переход на торф, ще глибше розповсюдилось. Роздувало ж. Вітер, чесно кажучи, був такий сильний, що сонце було червоне”,
– продовжили у штабі.
Мер Києва Віталій Кличко, що відвідав штаб рятувальників, зазначив, що в Чорнобильській зоні дуже чисте повітря, краще, ніж в Києві. Рятувальники розповіли, що це тому, що вітер у сторону Полтави.
Кличко також поцікавився, звідки ж тоді дим у Києві.
За вчорашню добу в Києві та біля Києва відбулось 4 загорання торфу і 8 пожеж в лісових масивах, біля Києва”,
– пояснили рятувальники.
У штабі також зазначили, що “воно все накопичується”, і якщо вітер сюди іде, наприклад, через Гостомель, як учора, то всі пожежі задуває сюди.
На Київ вийшов сумарний дим. Це не тільки точково, як от було біля Києва. Воно як затягує, то одне на друге накладає”.
Мер, в свою чергу, зазначив, що має місце бути спекуляція, мовляв, ліс горить і всю цю радіаційну хмару несе на Київ.
В нас зйомку радіаційного фону проводить Екоцентр і в автоматичному режиму, і пересувні, і плюс наші дозиметристи. Але ми визначаємо безпечні місця, подвійний чи потрійний контроль, для того, щоб ми не поставили людей там, де не можна. Де наші люди працюють – перевищення немає”,
– коментують у штабі проблему радіаційного фону.
Десь може бути точково, але ми контролюємо, не допускаємо, і туди стараємось вдарити за допомогою авіації, щоб ми людям шкоди не зробили”.
Рятувальники також прокоментували проблему радіаційного фону в самому Києві:
За узагальненими данними по Києву, по Київській області – воно десь в межах. Безумовно, тут на території зони відчуження і самі допустимі норми вищі, але перевищень [радіаційного фону] у нас не було зафіксовано. Навіть тут у Чорнобилі, де ми працювали”.
В штабі уточнили: є окремі місця, де є перевищення, але “ми визначаємо так, щоб туди не запустити людей, а перекрити авіацією”.
Радіаційний фон онлайн можна перевірити на офіційному сайті ДСНС. Рятувальники зазначають, що всі показники оновлюються автоматично, тобто людський фактор та “підтасовування” неможливі.
Читайте також: Індекс повітря в Києві станом на 14:00 – максимум 182.
Якщо в Києві підвищується фон, то він очевидно не Чорнобильський…”,
– підсумували рятувальники.
Нагадаємо, що вчора пізно увечері киян закликали позакривати вікна та не виходити з дому в зв’язку з димом від пожеж у Чорнобильській зоні та Житомирській області.