Сьогодні – Вербна неділя, бажано не працювати, не сваритися та не їсти багато

Автор: Любава Лисичкіна
12:04 28.04

Вербна неділя (свято Входу Господнього в Єрусалим) – це одне з найсвітліших і найблагодатніших урочистостей у році, яке традиційно відзначають за тиждень до православного Великодня.

Сьогодні – Вербна неділя, бажано не працювати, не сваритися та не їсти багато Фото: ілюстративне

 Назва свята пішла від пальмових гілок, у нас замість пальмових головними атрибутами стали гілочки верби, тому неділя називається Вербною.Ісус зайшов до Єрусалимського храму і, побачивши там торговців, звинуватив їх у тому, що вони перетворили святе місце на “вертеп розбійників”, а потім вигнав їх. Ніхто не посмів перечити Христу, побоюючись народного гніву, але священнослужителі задумали погубити Спасителя, який продовжував силою молитви зцілювати людей.

За традицією у Вербну неділю в церкві освячують саме гілочки верби. Верба є символом пальмових гілочок, якими юдеї вітали Христа під час входу в Єрусалим. Через те, що в Україні пальми не ростуть, їх вирішили замінити на вербу. Наші предки вважали, що вона символізує нове життя. Освячена верба вважається священною, тому її не можна викидати, а потрібно зберігалися аж до Вербної неділі наступного року.

Наступні дні, які назвали Страсний тиждень, будуть останніми і страшними в земному житті Ісуса. 

Кияни сьогодні освячують вербу у храмах міста:

 Що не можна робити у Вербну неділю

Вербна неділя – велике свято, тому слід відкласти всі справи. Цього дня заборонено:

  • сваритися, вступати в конфлікти;
  • злитися, ображатися, лихословити;
  • веселитися і надмірно їсти;
  • працювати, займатися прибиранням та іншими домашніми справами – час необхідно присвятити духовному, а не мирському.

Чи можна садити у Вербну неділю город? Традиційно цього дня нічого не садять – усе посаджене буде погано рости і, як кажуть у народі, «піде у вербу».

Богослужіння звершили у трапезному храмі Софії Київської (Мала Тепла Софія).

Що можна робити у Вербну неділю

У свято добре піти на службу до церкви. Віряни несуть до храму гілочки верби, щоб освятити їх – вони символізують перемогу життя над смертю, тобто Воскресіння Господнє. Освячену вербу потім зберігають удома впродовж року – гілочками прикрашають іконостас. Тим, хто дотримується Великого посту, цього дня є послаблення: можна їсти рибу та рибні страви.

 

Великий Київ у Google News

підписатися