Сьогодні могло бути 83. У Києві вшанували пам’ять Валерія Лобановського

Автор: Галина Ворона
16:59 06.01

6 січня – одна з особливих дат для київського “Динамо”. Цього дня народився Валерій Лобановський, який віддав легендарному клубу понад 25 років життя, спочатку як гравець, а потім – як тренер. За традицією в день народження Лобановського відбулись меморіальні заходи на Байковому кладовищі в Києві та біля колонади стадіону “Динамо”, який носить його ім’я.

Сьогодні могло бути 83. У Києві вшанували пам’ять Валерія Лобановського

Про це повідомляється на сайті футбольного клубу.

Серед людей, які прийшли покласти квіти до меморіалу, поділитися теплими спогадами про Метра та підтримати родину Лобановських, були його партнери та підопічні, зокрема видатні гравці “Динамо” Андрій Біба, Володимир Вєремєєв, Володимир Мунтян, Леонід Буряк, Володимир Безсонов, Олександр Заваров, Олександр Шовковський.

Мітинг пам’яті продовжився біля пам’ятника на вході на стадіон “Динамо”. До нього приєдналися вихованці дитячо-юнацької футбольної школи “Динамо”, яка також носить ім’я Валерія Лобановського.

Зауважмо, Валерія Лобановського немає серед нас вже майже 20 років – він помер 13 травня 2002 року у віці 63 роки після інсульту.

Вісім золотих тріумфів у чемпіонаті СРСР, шість Кубків СРСР, три Суперкубки СРСР, два Кубки володарів кубків, один Суперкубок УЄФА, п’ять перемог у чемпіонаті України та три Кубки України – трофейний доробок легендарного тренера на чолі київського “Динамо” поки не вдалося перевершити нікому.

Серед вихованців Лобановського – три володарі “Золотого м’яча” Олега Блохін, Ігор Бєланов й Андрій Шевченко. Ще за життя Валерій Лобановський був законодавцем тенденцій футболу та прикладом для багатьох європейських наставників, його ідеї та унікальний світогляд випереджали свій час, а тренерський хист, визначні досягнення та новаторський підхід за правом дозволяють згадувати Метра серед когорти найкращих наставників в історії футболу.

вшанування пам'яті Лобановського вшанування пам'яті Лобановського вшанування пам'яті Лобановського вшанування пам'яті Лобановського вшанування пам'яті Лобановського

Нагадаємо, Лобановський увійшов до трійки найкращих тренерів, які не вигравали Лігу чемпіонів.

Великий Київ у Google News

підписатися