Сьогодні день народження улюбленця мільйонів, гумориста Павла Глазового

Автор: Любава Лисичкіна
18:32 30.08

“Народ, який сміятись вміє Ніхто не знищить, не розвіє.” Впродовж свого життя він опублікував 13 збірок гумору та сатири для дорослих, 8 дитячих збірок та багато інших творів. Глазовий є лауреатом премії імені Остапа Вишні в 1988 році за книгу “Сміхологія”.

Сьогодні день народження улюбленця мільйонів, гумориста Павла Глазового
Світлодіодне освітлення
30 серпня виповнюється 102 роки від дня народження Павла Глазового – улюбленого багатьма поколіннями українського поета-гумориста і сатирика, лавреата премії імені Остапа Вишні, першого лавреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004).
 
Він був справді народним, улюбленим, умів навіть в лаконічній мініатюрі передати смак народної душі. Гуморески Павла Глазового входили до репертуару народних артистів України Андрія Сови, Ніли Крюкової, Анатолія Литвинова і входять до репертуару Анатолія Паламаренка.
 
Притаманні йому любов до своєї землі, до свого народу, вболівання за українську мову, українське мистецтво донесені ним до людей в гумористичній формі іноді спонукали читачів і слухачів переосмислити своє буття. Він   створював сатиричні і гумористичні твори, усмішки, фейлетони, писав репризи для цирку, авторські діалоги для популярних тоді Штепселя і Тарапуньки.
 
Цікаві факти про Павла Глазового
  • Тато Павла – Прокіп був міцним господарем, його дружина була донькою священника. З приходом радянської влади все в родині було реквізовано. Нелюбов до радянської влади залишилася в Прокопа Глазового на все життя. 11-річним хлопчиком Павло Глазовий пережив Голодомор. У страшний час геноциду української нації помер його молодший брат.
  • Навчався Павло глазовий у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині, мріяв бути учителем української мови. Працював рік учителем молодших класів. В армію в 1940 р. пішов добровольцем, адже тоді забирали із ВНЗ після першого курсу, тому він вирішив не переривати навчання, а вступити до інституту демобілізованому солдату було легше.
  • Павло Глазовий був учасником Другої світової війни, потрапив до блокадного Ленінграду. Повернувся додому з трьома бойовими орденами, які пороздавав сусідським дітлахам.
  • В Криворізькому педагогічному інституті, де навчався, він потрапив під опіку Остапа Вишні, який переймався долею талановитого юнака і посприяв, щоб того перевели на навчання до Києва. Павло Глазовий закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту.
  • Друкуватися почав ще з 1940 р., але писав не гуморески, а лірику.
  • За Глазового наклад “Перцю” зріс до 3,5 млн примірників. 
  • Ті, хто добре знав Павла Глазового, говорили, що в житті він був безкомпромісним і гострим, як його твори, жив досить скромно, не мав ні машини, ні дачі. Найбільшим багатством були книги.
Варто зауважити, що чимало критиків та літераторів вважають, що вірші Глазового додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного, стати добрішими.  

Великий Київ у Google News

підписатися