Сьогодні день народження художника, чиї мозаїчні розписи прикрашають станцію метро “Золоті ворота”

Автор: Любава Лисичкіна
20:42 22.02

Столичну станцію метро “Золоті ворота”, оздоблену цим монументалістом, визнано однією з найкрасивіших станцій метрополітену в світі.

Сьогодні день народження художника, чиї мозаїчні розписи прикрашають станцію метро “Золоті ворота”
Як повідомляється, 22 лютого виповнилося б 89 років Григорію Кореню – видатному українському художнику-монументалісту, графіку, шістдесятнику (1935-1998).
Упродовж свого життя Григорій Корінь створив монументальні композиції, розписи, мозаїки, вітражі, майоліки, чеканки, екслібриси, батики, гобелени, кераміку здійснив багато праць, у яких є присутніми новітні побудови стінопису в українському національному стилі за формою і за змістом. Це, насамперед, мозаїка інтер’єрів станції метро “Золоті ворота” в Києві, виконані ним у співавторстві з Володимиром Федьком, відзначені у 1991 р. Державною премією України в галузі архітектури.
 
Григорій Корінь залишив по собі добру пам’ять і нетлінні мозаїчні полотна, фрески, батики, гобелени та монументальні рельєфи в шамоті. Коли будете на станції метро “Золоті ворота”, підведіть очі догори: до стелі, арок, стін і капітелей колон. І ви зануритесь у глибину віків, мимоволі станете сучасниками тої давньої доби.  
 
Будівельники, які оздоблювали в 1989 р. станцію метро “Золоті ворота”, виклали коричневою смальтою на світлішому тлі напис “Слава Україні”. Національне гасло знаходиться на мозаїчному фризі у вестибюлі між ескалаторами.
Народився Григорій Корінь в с.Криворіжжя (нині – ростовська область рф). У юнацькі роки усвідомив свою етнічну приналежність, прагнув присвятити своє обдарування українському народу.
 
Закінчив луганське художнє училище і Харківський художньо-промисловий інститут.
Працював з 1968 р. в інституті “Київпроект”, на Київському монументально- декоративному комбінаті. Спільно з іншими митцями був зачинателем і фундатором монументального цеху Спілки художників України.
Григорій Корінь був учасником різноманітних виставок, у тому числі персональних.
 
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.

Великий Київ у Google News

підписатися