3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного спудея Києво-Могилянської Академії, відомого українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди.
Пам’ятник Сковороді на Подолі є особливим місцем у Києві, туди часто приходять, щоб «погомоніти зі Савичем», «запитати у Варсави (сина Сави, біблійне – ред.)»,«набратися сили», а сьогодні – щоб привітати.
Дослідники життя і вчення Григорія Сковороди сходяться на тому, що Варсаві якимось чином вдається залишатися близьким і сучасним для нових поколінь, попри те, що вже змінилися кілька епох. У кожній новій генерації знаходяться люди, які мають Сковороду «за свого», люблять його як друга і шанують як учителя.
Що можна побачити у столиці з нагоди 300-річчя філософа?
- До 300-річчя філософа. У столиці презентують виставковий проєкт “Сковорода. На межі світів” Виставка прододить у Національному музеї Тараса Шевченка.
- Нас усіх єднатиме Сковорода: у столиці пройде незвичний камерний фестиваль
- 28 листопада – 3 грудня у Могилянці відбудеться камерний фестиваль «300 хвилин про Сковороду» з нагоди 300-річчя одного зі славетних спудеїв Академії, українського філософа Григорія Сковороди.
- В Українському домі відкривається Виставковий мистецький проєкт “Світ Сковороди”, присвячений 300-річчю від дня народження мислителя. На виставку у Київ привезли статую Сковороди зі зруйнованого окупантами музею в селі Сковородинівка.
До слова, постраждалі музеї під час масованого обстрілу Києва потрапили до звіту експертів США.