Освітяни мали однакові сорочки-поло кольору хакі, які носять військові. Замість шевронів у них були патчі з написом DniprOsvita і відповідним символом.
Крім того, у деяких освітян на поло було зазначено посаду (“директор”), ім’я і навіть групу крові.
За таку “форму” освітян почали критикувати у соцмережах. Так, на допис Дніпровської райдержадміністрації у Facebook відреагувала журналістка Євгенія Подобна.
“Що це за рольові ігри? Ви там геть берега пустились? Це питання, на яке я хочу почути відповідь“, – написала вона.
“Ой лишенько. У Дніпровському районі усіх педпрацівників і педпрацівниць мобілізували. *Жарт. Не мобілізували, це просто була серпнева конференція педпрацівників району. Не підкажете, хто автор флешмобу з футболками?” – відреагувала громадська діячка Тетяна Комлик (Татуся Бо).
“Мене от ще що збентежило: хтось заздалегідь зібрав у вчителів дані щодо їх групи крові/резусу, розміри, замовив ті футболки з позначками, гроші на це пішли, час. І усе задля такої от картинки. На хіба?? Щоби що?” – обурився ще один користувач.
“Навіщо цей мілітарний стиль? Вас призвано на військову службу? Що за рольові ігри?” – висловився Валерій Кучма.
У деяких освітян на поло було зазначено посаду (“директор”), ім’я і навіть групу крові.
“Що в них на шевронах і нащо їм на футболках група крові? У нас вже вчителі себе відчули героями війни?” – написала Мар’яна Наливайко-Лозинська.
На допис також відреагували інші освітяни.
“Я вчитель і, як і мої колеги, не маю до цієї постанови ніякого відношення. Але мені соромно, що в підсумку під один гребінець – всіх вчителів. Але ж учасники НЕ вчителі, а співробітники управління та директори. Вчителі в цей час були на робочих місцях і готувалися до нового навчального року. Безліч моїх колег волонтерили, деякі були в окупації, у багатьох рідні в ЗСУ. Прикро“, – написала вчителька однієї зі столичних шкіл Наталя Богомаз.
Дехто з коментаторів запропонував, щоб педагогів оштрафували за такий “креатив”. Вони зазначили, що носити військову форму цивільним незаконно.
Довідково. В Україні заборонено носити військову форму зі знаками розрізнення військовослужбовців, особами, які не мають на це права. За це правопорушення передбачено штраф від 2550 до 3400 гривень з конфіскацією відповідного одягу (стаття 186-8 КУпАП).
Читайте також: Колишній “слуга” Шевченко припхався в Раду у військовій формі – депутати “ЄС” “роздягли” його
Втім, випадок із педагогами не підпадає під цю норму.
“У нас є санкція виключно за носіння військової форми зі знаками розрізнення. Це шеврони, визначені законодавством, погони зі званням, відповідні нашивки з іменами та групами крові, знаки, які визначають приналежність до певного роду військ тощо. Тому носіння футболки кольору хакі з наліпками чи нашивками, які не є затвердженими Наказом, не можна вважати правопорушенням“, – пояснив адвокат юридичної фірми “Міллер” Андрій Новак у коментарі “УП. Життя”.
Нагадаємо, що раніше у Раду внесли законопроєкт №7302 про заборону носіння цивільними військової форми та іншого одягу, який може її нагадувати, під час воєнного стану.
Науково-консультативна комісія при ВР дійшла висновку, що законопроєкт призведе до правової невизначеності, зокрема тому, що камуфляж можуть носити мисливці, рибалки та інші люди, тому документ не був ухвалений.