Снігова гроза, що знеструмила Дарницький міст – чому таке явище відбулося в зимовому Києві

Автор: Оксана Тупальська
12:21 12.01

Незадовго до початку комендантської години напередодні ввечері жителі столиці побачили два яскраві спалахи в небі та почули, як загриміло. В районі Дарницького мосту побачили, як згасло світло. Лише згодом налякані місцяни зрозуміли, що гуркіт без сирени повітряної тривоги – то снігова гроза. Таке явище у столиці відбувається рідко, відтак, варто розібратися, що це таке.

Снігова гроза, що знеструмила Дарницький міст – чому таке явище відбулося в зимовому Києві

Раніше “ВК” розповідав, що появу снігової грози підтвердила синоптик Наталка Діденко та закликала її не боятися – мовляв, рідко, але в Києві буває. 

У столиці снігову грозу спостерігали ввечері 4 березня 2023 року – одночасно з жителями міста Вараш на Рівненщині. Цього ж разу гроза прокотилася одночасно в Чернігівській області. 

Особливість снігової грози, що разом з її появою одночасно випадає велика кількість опадів за короткий час, метеорологи фіксують грозу зі зливовим снігом, крижаною крупою або крижаним дощем. 

На планеті таке явище рідкісне та відбувається 5-6 разів на рік – найчастіше у США та Канаді, Шотландії та Скандинавії. А на території України незвична поведінка природи у 2014 році була у Одесі, Миколаєві та Дніпрі, тричі за останні роки у багатому на опади Львові – раз у 2020 році та двічі 14 та 20 січня 2022 року. 

Тепер цікаво, що з невеликою (менше року) перервою снігову грозу бачать та чують кияни. 

Минулого разу, навесні 4 березня снігова гроза не на жарт наполохала киян та під час її проявів мали одночасно дуже багато роботи комунальників – був сильний вітер, навалило багато снігу, прибирали дороги, закликали водіїв не висувати носа з хати без потреби, а пішоходів триматися подалі від дротів електропередач та рекламних щитів. 

Цього разу снігова гроза пошуміла в нічному місті, однак до ранку кияни повернулися до звичного способу життя, без побоювань нових небезпек чи катаклізмів. 

Тим часом, потепління в Києві поки не на часі, синоптик Ігор Кибальчич повідомив, що попереду 2 хвилі холодів. Вночі у вихідні стовпчик термометра може опуститися навіть до -22 градусів, потім у найближчий понеділок трошки пригріє сонце, а 16-18 січня знову стане холодніше. Відлигу з мокрим снігом та дощами можна очікувати ближче до 20 січня.  

Великий Київ у Google News

підписатися