Смерті на дорозі: нардепи пропонують карати водіїв жорсткіше

Автор: Любава Лисичкіна
19:12 22.11

Основний законопроект передбачає, що винуватцю ДТП з трупами чи тяжкими травмами світити від 5 до 8 років (зараз від 3 до 8 років) з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від 3 до 5 років (зараз до 3 років).

Смерті на дорозі: нардепи пропонують карати водіїв жорсткіше

Як ідеться, протягом листопада народні депутати Верховної Ради (ВР) зареєстрували три законопроекти, якими пропонують посилити кримінальну відповідальність за скоєння дорожньо-транспортних пригод (ДТП).

Основний законопроект 

Основний законопроект №6240  був  внесений нардепкою Юлією Світличною. Її ініціатива  передбачає:

  • за скоєння  ДТП з трупами чи тяжкими травмами водій може отримати від 5 до 8 років (зараз від 3 до 8 років) з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від 3 до 5 років (зараз до 3 років);
  • за порушення правил дорожнього руху з кількома загиблими з вини порушника – від 8 до 12 років (зараз від 5 до 10 років) із позбавленням права керувати транспортним засобом довічно;
  • за скоєння ДТП у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що спричинило смерть, пропонується позбавляти волі на строк від 8 до 12 років (зараз від 5 до 10 років) та відбирати права водія назавжди.  Якщо жертв більше – від 12 до 15 років (зараз від 7 до 12 років), і теж без права будь-коли сісти за кермо.

Альтернативний законопроект

Мова йде про ініціативу №6240-1 , авторами якої є кілька нардепів.

Документ передбачає:

  • якщо порушення спричинило смерть людини або завдало тяжкого тілесного ушкодження – від 7 до 12 років в’язниці (з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від 5 до 7 років).

Альтернативний законопроект 

Це законопроект  №6240-2.  Даною ініціативою пропонується:

  • за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що призвело до смерті або тяжких тілесних ушкоджень, встановлення санкції в вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 8 років із позбавленням права керувати транспортним засобом на 5 років.

До слова,  у Києві затримали серійного “клофелінщика”-грабіжника, який присвоїв мільйони чужих гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися