Вони своїм прикладом довели, що життя після 80 років може бути також цікавим і яскравим, пише НВ. Пара сиділа в першому ряду, трималася за руки і намагалася не пропускати жодного фестивалю, концерту та виставки.
Зазначається, що на початку травня Мері потрапила до реанімації.
Співчуття стосовно смерті Мері опубліковані також на Facebook-сторінці київського фестивалю Bouquet Kyiv Stage.
“Сумна звістка про відхід Мері … Неймовірний інтерес до мистецтва і надтонке його сприйняття зробило чудову пару «МаркаМері» головною творчою парою Києва. Нерозлучні Мері та її чоловік Марк Бірбраєр слугували камертоном будь-якій культурній події в місті. Їх присутність означала, що подія заслуговує на особливу увагу, викликала гордість визнання, як знак якості, і всі ми пильно зчитували з лиця Мері її почуття: чи сподобалося? Адже її неймовірне сприйняття музики вражало і захоплювало, змушувало прислухатися і звірятися. Завжди будемо пам’ятати її красивий голос, променисті очі, тонкий розум, молоду незаспокоєність душі, знання, якими вона так охоче ділилася з усіма оточуючими … і, поки, напевно, ще не розуміємо до кінця що сталося …Щасливі що знали. Сумуємо і співчуваємо. Кохані не вмирають, лише поруч бути перестають”, – йдеться в повідомленні.
Як пише УП, вони й самі жартували над своєю нерозлучністю. Марк народився в 1934 в Києві, Мері – роком раніше в Харкові. Познайомилися Марк і Мері в 1959 році, як самі кажуть – на підгрунті інтересу до мистецтва. З того часу були не розлучні.