SmartTicket для поїздів та метро у Києві можна буде купити у вересні

12:56 01.09.2020

Вже до кінця цього місяця можна буде придбати єдиний електронний квиток SmartTicket для поїздів далекого спрямування та метро у Києві. На першому етапі цей квиток буде доступний для поїздів внутрішнього сполучення далекого слідування та міського е-квитка у Києві. У майбутньому єдиним е-квитком хочуть пов’язати всі види транспорту – поїзди, автобуси, літаки та громадський транспорт.

SmartTicket для поїздів та метро у Києві можна буде купити у вересні

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час тестування SmartTicket сьогодні, 1 вересня 2020 року, пише пресслужба Міністерства інфраструктури.

Очільник Мінінфраструктури з головою правління “Укрзалізниці” Володимиром Жмаком скористалися SmartTicket на поїзд Костянтинівка – Київ та метро.

Продаж SmartTicket здійснюватиметься на транспортному порталі електронних послуг та на SmartTicket. Експериментальний проєкт впроваджує Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки Міністерства інфраструктури України за участі Укрзалізниці.

“Стартуємо цієї осені з довгоочікуваною ініціативою для багатьох українців – SmartTicket. Для початку на першому етапі цей квиток буде доступний для поїздів внутрішнього сполучення далекого слідування та міського е-квитка у Києві. У майбутньому ми прагнемо, щоб всі види транспорту – поїзди, автобуси, літаки та громадський транспорт були пов’язані єдиним е-квитком. Це зручність для пасажирів та значна економія часу. І для сучасного світу це вже давно буденність. Радий, що Україна теж долучилася до цього процесу”, – зазначив очільник міністерства.

Владислав Криклій відзначив, що крім Києва впровадженням SmartTicket зацікавились Маріуполь, Харків та Львівська облдержадміністрація і закликав і інші міста проявляти ініціативу.

Керівник Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки Володмир Набоков зазначив, що наразі система працює в режимі дослідної експлуатації. Для її розвитку також розробляється підключення до системи інших перевізників, які готові співпрацювати. Вже йде розробка підключення до системи перевізників SkyUp та Gunsel. Працюють і над додатковою функціональністю – мобільний застосунок, інтелектуальний пошук тощо.

В подальшому скориставшись порталом e-transport.gov.ua, пасажир зможе придбати єдиний квиток одразу на 4 види транспорту, або, наприклад, метро та поїзд або ж на поїзд та літак. SmartTicket буде зчитуватися за допомогою QR-коду на мобільному пристрої контролера.

єдиний е-квиток

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, 29 липня, уряд схвалив експериментальний проєкт щодо впровадження послуги з оформлення єдиного е-квитка на транспортному порталі електронних послуг e-transport.gov.ua. Зокрема, єдиний електронний квиток буде діяти на залізничний, авіа та громадський транспорт Києва. Проєкт стартує у столиці із єдиного е-квитка на залізницю та метро. Єдиний е-квиток планують впроваджувати у три етапи.

Великий Київ у Google News

підписатися