“Слуги народу” хочуть відмінити перенесення вихідних і робочих днів на свята

08:45 19.01

Народні депутати від “Слуги народу” пропонують заборонити перенесення на свята вихідних і робочих днів на підприємствах, в установах та організаціях.

“Слуги народу” хочуть відмінити перенесення вихідних і робочих днів на свята

Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.

Нагадаємо, щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових днів, для створення сприятливих умов, а також раціональним використанням робочого часу. Тобто, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Або такі перенесення відбуваються, коли свято наближене до вихідних – тоді один день переноситься і українці отримують одразу 4 вихідні. 

Водночас, у пояснювальній записці до нового законопроєкту депутати зазначають, що надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі.

Також вказано, що перенесення робочих днів призводить до шестиденного робочого тижня, подекуди – двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до відпочинку працівника.

“Перенесення робочих днів подекуди призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними”, – вважають ініціатори законопроєкту.

Нагадаємо, раніше народний депутат фракції “Слуга народу” Олена Мошенець заявила, що коронавірус може бути різновидом біологічної зброї.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...