Слідами Проні Прокопівни та Свирида Голохвастова: киян запрошують на пішохідну екскурсію “Міщанські комедії Андріївського узвозу”

Автор: Галина Ворона
05:07 12.04

Музей видатних діячів української культури запрошує на пішохідну екскурсію “Міщанські комедії Андріївського узвозу”.

Слідами Проні Прокопівни та Свирида Голохвастова: киян запрошують на пішохідну екскурсію “Міщанські комедії Андріївського узвозу”
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється на Facebook-сторінці музею, учасники екскурсії відкриють ще один бік містичного та авантюрного Андріївського узвозу, що породив безліч комічно-трагічних історій життя тогочасного Києва, які записали талановиті літератори, вивели їх на театральну сцену, а “сінематограф” увічнив їх на віки вічні.

“Міщанські комедії зі співами і танцями” — “На Кожум’яках” І. Нечуя-Левицького, “За двома зайцями” М. Старицького вийшли з-під пера сучасників тих подій (…або тільки-но минувших) неперевершеною народною мовою з гумором та влучністю, що і сьогодні викликають подив і захват. Ми розкажемо від початку до кінця історію їхньої появи, пройдемо слідами життєвого та літературного шляху головних героїв – Проні Прокопівни та Свирида Голохвастова, локаціями зйомок неперевершеного фільму В. Іванова та дізнаємося багато цікавого”, – обіцяють організатори екскурсії.

Мандрівка почнеться від пам’ятника героям “За двома зайцями” біля Андріївської церкви, де знімалися кульмінаційні сцени фільму. Учасники екскурсії пройдуть сходами урочища, якими біг молодий Іван Левицький через Кожум’яки до “верхнього міста” з Подолу. Дізнаються, де і як “набирався матеріалу” Михайло Старицький. А ще — знайдуть “садибу Сірків” за цитатами з тексту та побачать “пансіон мадам Шуйкевич”, де, ймовірно, навчалась Проня…

  • Коли: 14 квітня о 12:00
  • Вартість: 300/200 грн.
  • Екскурсовод: Ірина Федько.
  • Тривалість: 2 години.
  • Зустріч: перехрестя вул. Десятинної та Анріївського узвозу, біля пам’ятника Проні Прокопівні і Голохвастому.
  • Запис та інформація за тел.: 0442843763 (з 10:00 до 17:00, окрім вівторка) 0967522409 (повідомлення Viber, Whatsapp, Telegram).

Читайте також: Колір хакі: у столиці відкрилась нова виставка Іллі Чічкана

Нагадаємо, на музичній екскурсії у Софії Київській можна почути, як звучала святиня тисячу років тому.

Великий Київ у Google News

підписатися