Славутич: як на мапі Чернігівської області з’явилось місто-острівець, приналежне до Київщини

Автор: Оксана Тупальська
15:07 Сьогодні

Якщо ви подивитесь на карту Чернігівщини, на заході окремим кольором чи позначками відділене місто Славутич Вишгородського району Київської області. Воно розташовано за 12 км від кордону з Білоруссю, менше як за 50 км від Чернігова та за 143 км від Вишгорода – досить далеко як для відстані до райцентру.

Славутич: як на мапі Чернігівської області з’явилось місто-острівець, приналежне до Київщини
Світлодіодне освітлення

Нині більшість жителів міста Славутич працюють на Чорнобильській АЕС. До повномасштабного вторгнення вони їздили на роботу через Чернігівщину та Білорусь – бо так було найближче. Кількість населення тут оцінювали до 2022 року у 25 тисяч осіб. 

Це місто було збудовано у 1986 році та отримало назву, яку раніше носила річка Дніпро. Туди перевезли співробітників ЧАЕС, евакуйованих з Чорнобиля, щоб могли надалі працювати на станції. 

З кінця березня до 2 квітня 2022 року Славутич перебував під російською окупацією, кілька місцевих жителів загинуло. 

Хоч місто належить до Київської області, за згодою мешканців воно увійшло до Чернігівської агломерації. А в місті точаться дискусії щодо того, аби Славутич підпорядкувати повністю владі Чернігівського регіону. 

Голова підкомітету Верховної Ради з питань адмінтерустрою Віталій Безгін, заявляв про незручності міста-острова. Бо під час військового вторгнення в Україну 2022 року і тимчасової окупації міста були суттєві проблеми в організації оборони міста, оскільки на території Чернігівської області діяла військова адміністрація області, а органи влади Славутича підпорядковувалися військовій адміністрації Київщини,

Цікава деталь: зараз в місті енергетиків пропонують створити власну мережу електропостачання, незалежну від регіональної. кажуть, що це дозволить забезпечити утеплення взимку та світло в період перебоїв. 

Міський голова Юрій Фомічев зазначає, що мікромережа – це додатковий захист в умовах війни, адже вже відомий досвід 2022 року, коли Славутич жив у темряві внаслідок російського вторгнення в регіон. І ті, що виробляють світло, залишились без нього самі. Відтак, бачать майбутнє за створенням мікромереж та власною розподіленою генерацією. 

Про ще одну сторінку з життя Славутича дивіться у відеоматеріалі:

Великий Київ у Google News

підписатися