Сквери у Києві носитимуть імена Веремія, Шаповала і Макаренка

Автор: Галина Ворона
15:28 10.06.2021

У Києві з’являться сквери імені В’ячеслава Веремія, Максима Шаповала та Миколи Макаренка, а також вулиці Авіаконструктора Петра Балабуєва і Лідії Пономаренко.

Сквери у Києві носитимуть імена Веремія, Шаповала і Макаренка

Такі рішення були прийняті сьогодні, 10 червня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання більшістю голосів депутатів.

Так, у Деснянському районі вулицю назвали на честь Лідії Пономаренко – української геодезистки, києвознавці та дослідниці топонімії Києва.

А у Святошинському районі з’явиться вулиця Авіаконструктора Петра Балабуєва – українського авіаконструктора, Героя України.

Депутати також підтримали рішення про присвоєння імені трьом скверам:

  • безіменний сквер між будинками на проспекті Володимира Маяковського, 15-б та вулиці Оноре де Бальзака, 14 в Деснянському районі назвали на честь В’ячеслава Веремія – українського журналіста, Героя Небесної сотні, що посмертно удостоєний звання Герой України. Неофіційно цей сквер називають Липовою алеєю, оскільки у 1980-х роках тут були висаджені липи та створені місця для відпочинку. Зараз тут триває капремонт, який було розпочато у 2020 році: влаштовують доріжки з ФЕМ, велодоріжку, освітлення, встановлюють лави та урни, а також заплановані роботи з озеленення території. 
  • скверу на Повітрофлотському проспекті, 11-13 у Солом’янському районі присвоєно ім’я Максима Шаповала – Героя України (посмертно), розвідника, генерал-майора Збройних сил України (посмертно), який загинув внаслідок терористичного акту. Тут також зараз проводяться роботи з капітального ремонту, а центральним елементом скверу має стати скульптурна композиція на честь Героя. 
  • сквер на Володимирському проїзді (між вулицями Михайлівською та Малою Житомирською) у Шевченківському районі носитиме ім’я Миколи Макаренка – українського археолога та мистецтвознавця. Він був членом Софійської комісії та Археологічного комітету, досліджував Софійський собор, пам’ятки Київської держави, Києво-Печерської лаври, Михайлівського Золотоверхого собору. Був репресований за відмову підписати акт про знесення Михайлівського Золотоверхого собору.

Читайте також: В Киеве открыли мемориальную доску погибшему разведчику Максиму Шаповалу

Нагадаємо, нещодавно комісія з питань найменувань перейменувала низку площ, вулиць та провулків у столиці. Частина із них носила імена радянських чи російських ідолів, у тому числі космонавтки Валентини Терешкової, яка голосувала за окупацію Криму в Держдумі РФ. Крім того, ухвалено рішення про присвоєння скверу на розі Андріївського узвозу та Боричева Току імені відомого оперного співака, Героя України, який загинув у боях на Донбасі, Василя Сліпака.

Великий Київ у Google News

підписатися