Скверу Героїв добровольчих батальйонів на Солом’янці більше не загрожує забудова

Автор: Любава Лисичкіна
23:31 03.09

Сквер на перетині вулиць Кудряшова та Проценко, що в Солом’янському районі столиці, отримав офіційний статус. Цю територію роками боронили від горе-забудовників місцеві мешканці.

Скверу Героїв добровольчих батальйонів на Солом’янці більше не загрожує забудова
Як ідеться у повідомленні, сквер став  офіційно зеленою зоною.
 
За словами депутата “Європейської Солідарності” в Київраді Юрія Тихоновича,  ділянка, згідно з генпланом міста, належала як до громадських будівель, так і до багатоповерхової житлової забудови.
 
“Вона була занедбана, та місцеві активісти спільно з ветеранами добровольчих батальйонів АТО привели її до ладу: вивезли сміття, посадили дерева та посіяли траву. У 2016 році там встановили пам’ятний знак на честь героїв-добровольців. Але оскільки територія не мала офіційно статусу зеленої зони, цим захотіли скористатися забудовники й звести там 24-поверховий офісний центр. Обурені місцеві мешканці та ветерани звернулись до суду», – розповів депутат.
 
Як пояснив Тихонович, захистити ділянку можна  було лише надавши їй статус зеленої зони. Тому “ЄС” виступила з ініціативою створення скверу на цій земельній ділянці. Цього тижня Київська міська рада підтримала рішення, яке зобов‘язує КО “Київзеленбуд” розробити проєкт землеустрою для зеленої зони на перетині вулиць Кудряшова та Проценко.
 
«Підтримка депутатського корпусу означає, що існуванню нового скверу в Солом’янському районі більше нічого не загрожує. Це спільна перемога. Рішення Київради захищає та унеможливлює будь-які спроби будівництва на цій території. Далі ще багато роботи, але перший важливий крок зроблено!», – наголосив Юрій Тихонович.
 
Нагадаємо, пішохідну зону з фонтаном на Арсенальній огородили металевими стовпчиками.

Великий Київ у Google News

підписатися