Сквер замість канави зі шприцами. Підлітки збирають гроші на реалізацію свого проєкту (ФОТО)

12:36 25.08.2020

Шкільний парламент ліцею Educator на Осокорках ухвалив рішення самотужки зайнятися озелененням мікрорайону. Ліцеїсти навіть спроєктували власний дизайн можливого скверу.

Сквер замість канави зі шприцами. Підлітки збирають гроші на реалізацію свого проєкту (ФОТО)

Зайнятися озелененням простору навколо ліцею вони вирішили після того, як опитали у місцевих жителів та з’ясували, що найголовнішою проблемою у їх районі є нестача зелених зон.

Діти разом із вчителями також провели зустрічі із представниками «Київзеленбуду», щоб з’ясувати, наскільки реально втілити у життя їх проєкт із озеленення, а також довідалися про земельні ділянки, які виділені під облаштування парків та скверів у районі, але на які не вистачає грошей у місцевому бюджеті.

Одна з таких земельних ділянок якраз розташована поряд із ліцеєм на Бажана, 10. Ліцеїсти вирішили, що саме ця локація найбільше підходить для їхнього сквера. Розробили проєкт під назвою «Сквер безмежності», провели зустрічі з місцевими жителями і ЖЕКом найближчого будинку. Загалом у навколишніх будинках проживає близько 5 тис людей. Для того, щоб задум став реальністю необхідно зібрати 1,5 млн грн.

Школярі вже виставили свій проект на електронне голосування в системі Громадський бюджет, де кожен мешканець столиці може брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Проєкт успішно пройшов експертизу та допущений до голосування (голосування триватиме до 15 вересня).

Також діти створили групу цього проєкту у Facebook.

«Ми хочемо довести дорослим, що все можливо, потрібно лише наполегливо працювати», – пишуть ініціатори проєкту на сайті Громадського бюджету.

Ліцеїсти також нагадують, що мешканці Осокорків протягом 8 років намагаються створити сквер на місці закинутого рову, який заважає комфортному проживанню мешканців будинку Чавдар, 1 – Бажана, 10.

Вже три роки цей рів має статус скверу, але побувавши там ми знайшли лише місце для «публічного туалету», шприци, порожні пляшки з-під настоянки глоду та розбиті надії на європейське майбутнє”, – зазначають підлітки у своїй колективній заявці на сайті Громадського бюджету.

У разі, якщо проєкт таки отримає фінансування, у новому сквері з’явиться тротуарна плитка, лавки з внутрішніми ящиками з книжками, урни, екзотичні клумби, газони та вічнозелені дерева.

 

Читайте такожДе в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, 17 серпня розпочалося голосування за проекти Громадського бюджету-2021. Віддавати голоси за найкращі ініціативи, які втілюватимуть у столиці наступного року, можна до 15 вересня.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...