Зайнятися озелененням простору навколо ліцею вони вирішили після того, як опитали у місцевих жителів та з’ясували, що найголовнішою проблемою у їх районі є нестача зелених зон.
Діти разом із вчителями також провели зустрічі із представниками «Київзеленбуду», щоб з’ясувати, наскільки реально втілити у життя їх проєкт із озеленення, а також довідалися про земельні ділянки, які виділені під облаштування парків та скверів у районі, але на які не вистачає грошей у місцевому бюджеті.
Одна з таких земельних ділянок якраз розташована поряд із ліцеєм на Бажана, 10. Ліцеїсти вирішили, що саме ця локація найбільше підходить для їхнього сквера. Розробили проєкт під назвою «Сквер безмежності», провели зустрічі з місцевими жителями і ЖЕКом найближчого будинку. Загалом у навколишніх будинках проживає близько 5 тис людей. Для того, щоб задум став реальністю необхідно зібрати 1,5 млн грн.
Школярі вже виставили свій проект на електронне голосування в системі Громадський бюджет, де кожен мешканець столиці може брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Проєкт успішно пройшов експертизу та допущений до голосування (голосування триватиме до 15 вересня).
Також діти створили групу цього проєкту у Facebook.
«Ми хочемо довести дорослим, що все можливо, потрібно лише наполегливо працювати», – пишуть ініціатори проєкту на сайті Громадського бюджету.
Ліцеїсти також нагадують, що мешканці Осокорків протягом 8 років намагаються створити сквер на місці закинутого рову, який заважає комфортному проживанню мешканців будинку Чавдар, 1 – Бажана, 10.
Вже три роки цей рів має статус скверу, але побувавши там ми знайшли лише місце для «публічного туалету», шприци, порожні пляшки з-під настоянки глоду та розбиті надії на європейське майбутнє”, – зазначають підлітки у своїй колективній заявці на сайті Громадського бюджету.
У разі, якщо проєкт таки отримає фінансування, у новому сквері з’явиться тротуарна плитка, лавки з внутрішніми ящиками з книжками, урни, екзотичні клумби, газони та вічнозелені дерева.
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж
Нагадаємо, 17 серпня розпочалося голосування за проекти Громадського бюджету-2021. Віддавати голоси за найкращі ініціативи, які втілюватимуть у столиці наступного року, можна до 15 вересня.