Сквер у Дніпровському районі назвали на честь міста-побратима Тампере

17:21 24.09.2020

Київрада присвоїла скверу в Дніпровському районі назву «Сквер міста-побратима Тампере». Ця зелена зона знаходиться між житловими будинками на вулиці Вифлеємській, 16 та вулиці Тампере, 15.

Сквер у Дніпровському районі назвали на честь міста-побратима Тампере

Як повідомляє КМДА, таке рішення підтримали 67 депутатів.

Найменування скверу приурочене до завершення святкування 240-ї річниці міста-побратима Тампере.

У 2019 році виповнилось 65 років з дня укладання двосторонньої угоди про дружбу і співробітництво між українською столицею і фінським містом Тампере, що стало першим закордонним містом, із яким Київ підписав Угоду про поріднення.

ДовідковоТампере (Фінляндська Республіка) було першим закордонним містом, із яким Київ підписав Угоду про поріднення у 1954 році. У 1969 році був підписаний Договір про подальший розвиток дружніх зв’язків між містами Києвом та Тампере

Тампере – третє за величиною місто Фінляндії та один із трьох регіонів країни, що швидко розвивається. Місто є центром передових технологій, досліджень, освіти, культури, спорту та бізнесу.

Співробітництво між містами здійснюється переважно в галузі обміну досвідом у комунальному господарстві, у сфері культури, освіти і спорту. Плідні контакти пов’язують міські університети. Останніми роками відбулася низка візитів із метою вивчення провідного фінського досвіду у різних галузях, зокрема у сфері освіти, гендерної політики, міської інфраструктури, під час яких делегації ознайомилися з останніми тенденціями у плануванні та розвитку міста-побратима.

Символічним виявом дружби киян та тамперців стали назви вулиць: Тампере у Києві та Києва у Тампері.

Читайте також: Музичний фонтан замість МАФів. На Оболоні відкрили сквер та анонсували новий міст (ФОТО, ВІДЕО)  

Нагадаємо, у столиці є також багатостраждальний кінотеатр “Тампере” – щоправда, на Солом’янці. У 2013 році приватна компанія привласнила комплекс в обхід встановленої законодавством приватизаційної процедури для об’єктів культури. У 2019-му будівлю повернули місту, а на початку 2020-го знову відібрали.

Великий Київ у Google News

підписатися