Скульптор Батьківщини-мати бачив майбутнє? Символ Києва має в руках правильні атрибути і дивиться у бік рф

Автор: Любава Лисичкіна
22:32 25.03

Росії не по зубах Україна, тому завоювати її РФ не вдасться.

Скульптор Батьківщини-мати бачив майбутнє? Символ Києва має в руках правильні атрибути і дивиться у бік рф

Про це  сказав поет, Герой України, драматург Юрій Рибчинський в інтерв’ю журналістці Олесі Бацман.

Рибчинський зазначив, що щит і меч, які тримає в руках Батьківщина-мати, можна асоціювати з українськими воїнами, які  захищають країну від агресії РФ. Саме тому поет дивується, наскільки точним є бачення монументу автором понад 40 років тому. 

“Україна – не тільки щит, а й меч. Батьківщина-мати, яка дивиться в бік Росії, має в руках правильні атрибути. Ніби людина, яка її ставила, дивилася в майбутнє”, –

Також він додав, що Росії не по зубах Україна, тому завоювати її РФ не вдасться.

“Це  Путіну не по зубах. Якби в 41-му Гітлер не був в ейфорії через легке завоювання Європи, то зрозумів би, що Німеччина з її ресурсами не може проковтнути і утримати територію Радянського Союзу. Так само і з Росією зараз”, – додав Рибчинський.

Як відомо,  монумент-скульптуру Батьківщину-мати відкрили 9 травня 1981-го. Сталева пані української столиці могла б «мати дитину», могла б бути золотою, а могла б бути зовсім і не «українською»…

Ідея створити гігантську скульптуру Батьківщини-матері належить досить відомому скульптору-монументалісту Євгенові Вучетичу. На момент проектування, він вже був автором численних монументів, встановлених, в тому числі, і далеко за межами Радянського Союзу.

Так, в 1949 році у Берліні з’явився 12-ти метровий «Воїн-визволитель», а у 1957 році монумент «Перекуємо мечі на орала» радянська влада подарувала США. Цей пам’ятник, що символізує ідею миру, і досі знаходиться біля штаб-квартири ООН у Нью-Йорку.

Великий Київ у Google News

підписатися