Українським жінкам важлива безпека, стабільність, можливості для самореалізації, підтримка родини та гідне ставлення до особистих виборів, а ще – більшість жіноцтва не проти поєднувати професійне зростання та побут. Варто нагадати, що День матері відзначатимуть 11 травня, в найближчу неділю.
Результати дослідження Gradus Research та Biasless 2025 року публікує Перший бізнесовий.
Найбільші очікування українок виглядають так:
- баланс між професійним і особистим життям (60%),
- створення безпечного середовища для себе та дітей (57%),
- збереження психологічного благополуччя (52%),
- вплив на суспільні зміни та участь у прийнятті рішень (50%),
- кар’єрне зростання та управлінські позиції (46%).
На фоні мобілізації чоловіків і виїзду частини населення за кордон жінки беруть на себе лідерські ролі у сферах будівництва, транспорту та енергетики, розширюючи горизонти там, де ще вчора панували зовсім інші правила
За останні 10 років кількість жінок з вищою освітою відчутно зросла
Станом на 2024 рік 54% студентів українських університетів — це жінки. Вони розвиваються у сферах інформаційних технологій, інженерії, медицини, соціальних наук і управління. Серед нових студентів на ІТ-напрямах спостерігається зростання жіночої присутності, що свідчить про зміну стереотипів і прагнення підкорювати сучасні професії.
Підтримка жінок після народження дитини
Після народження дитини українські жінки мають право на 126 календарних днів оплачуваної декретної відпустки — 70 днів до пологів і 56 після. Якщо вагітність ускладнена або багатоплідна, термін збільшується до 140 днів.
Для порівняння, у Фінляндії оплачувана відпустка триває 105 робочих днів, у Польщі — 20 тижнів, у Франції та Іспанії — 16 тижнів. В Іспанії та Франції діти можуть почати відвідувати приватні ясла вже з 6-9 місяців, що дозволяє матерям швидше повертатися до роботи.
У 2023 році понад 37 000 нових бізнесів в Україні відкрили жінки
Особливо активно проявляють себе жінки до 35 років: 83% з них бачать майбутнє у власній справі — це більше, ніж у середньому по світу.
68% українок розглядають варіант відкриття власного бізнесу, а 48% уже реалізували цю мрію, рухаючись за покликом самореалізації та незалежності.