Скільки зброї, виданої в Києві на початку війни, лишилося на руках

13:25 16.08.2022

В перші дні війни поліція Києва видала понад 6,5 тисячі одиниць зброї. Видача зброї відбувалася із занесенням інформації до облікових журналів.

Скільки зброї, виданої в Києві на початку війни, лишилося на руках

Із загальної кількості отриманою киянами зброї близько тисячі одиниць було повернуто, решта зараз знаходиться на обліку, заявив начальник столичного управління поліції Іван Вигівський.

Він нагадав що у березні був наказ МВС про затвердження порядку отримання зброї. Громадянам, яким зброя була видана, повідомили про необхідність прибути, отримати відповідні довідки. Вся ця зброя була облікована.

Друга категорія – це зброя, яка видавалася не органами Нацполіції. Зараз стоїть питання створення єдиного реєстру обігу зброї, воно потребує законодавчого врегулювання, це дозволить зробити інвентаризацію зброї, яка знаходиться на руках“, – сказав Вигівський, слова якого наводить “Інтерфакс-Україна”.

Читайте також: Очільник поліції Києва виступив за покарання порушників комендантської години

Він зауважив, що на сьогодні можна констатувати значне зростання рівня незаконного обігу зброї. Так, якщо торік було зафіксовано 182 факти незаконного поводження зі зброєю, то в цьому вже – 365.

Увагу акцентуємо на оперативній закупівлі зброї, якщо хтось продає-міняє. Трофейну зброю також вилучаємо. Загалом з незаконного обігу за період війни ми вилучили 433 одиниці вогнепальної зброї, 11 гранатометів, 9 кулеметів, 187 автоматів, 145 пістолетів та понад 73 тис. боєприпасів, в том числі 212 гранат. У більшості випадків зброю вилучаємо на блокпостах”, – повідомив очільник столичної поліції.

Разом з тим Вигівський вважає, що на початку повномасштабного вторгнення РФ рішення про видачу зброї було правильним, адже “це допомогло захистити столицю від ворога“.

І росіяни, і ДРГ, які тут були, побачили, що відбувається в Києві, зрозуміли, що по них будуть стріляти з кожного кутка і з кожного вікна, аби захистити свої сім’ї, свою рідну землю. І навіть ті, хто планував диверсійну діяльність, принишкли, бо ніхто не хотів отримати кулю. Що буде далі зі зброєю – будемо розбиратися, регулювання обігу і створення єдиного реєстру вкрай необхідне“, – додав начальник поліції Києва.

Читайте також: На блокпості в Києві під час комендантської години сталася стрілянина: подробиці

Великий Київ у Google News

підписатися