Про це Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.
Переконаний, за подібні «розваги», що ставлять під загрозу безпеку і самих екстремалів, і інших пасажирів, покарання має бути більш суворим. За статистикою, зачепери – підлітки або чоловіки від 16 до 24 років. Я звертаюсь до киян: роз’яснюйте своїм дітям небезпечність таких «розваг». Це, насамперед, допоможе врятувати їхнє життя. Також звертаюся до правоохоронців – посилити контроль за безпекою пасажирів у метрополітені. І оперативно реагувати на дії екстремалів”, – сказав Кличко.
Кличко зазначив, що випадки зачепінгу в метро трапляються, на жаль, часто.
Екстремали, зазвичай, ховаються на станціях між вагонами потягу. А потім, на відкритій ділянці метро, вилазять на дах вагону. Цей випадок, про який ми говоримо, – єдиний трагічний цього року. В 2017-му в метро загинули двоє зачеперів. У 2014 році – один. У 2020 в метрополітені зафіксували загалом 30 випадків зачепінгу. З них – затримали 15 екстремалів. Щодо порушників склали протоколи про адміністративну відповідальність. Щоправда, максимальний штраф, що стягнули, становить одну тисячу гривень. Тому, я переконаний, за подібні дії покарання для екстремалів має бути більш суворим”, – підкреслив Кличко.
Нагадаємо, два дні тому, через те, що на колії виявили тіло людини, метрополітен змінив рух поїздів зеленої гілки. Загинув зачепер: 29- річний мешканець Ужгорода. Трагедія сталася на Південному мосту – між станціями «Видубичі» та «Славутич».