Поради щодо води і режиму дали спеціалісти Пологового будинку 3.
Вагітна має пити більше рідини, ніж зазвичай, адже обсяг крові у неї збільшується, частина запасів йде на формування навколоплідних вод. У період токсикозу у вагітних баланс води порушується і його обов’язково потрібно доповнювати, говорять медики.
“Зневоднення може спричинити проблеми з розвитком плода і навіть викликати передчасні пологи. Крім того, лікарі радять пити багато води, щоб знизити ризик розвитку інфекцій та інших проблем із сечовивідною системою”, – додають фахівці у рекомендаціях.
Рекомендовані норми споживання води під час виношування дитини залежить від етапу вагітності. У середньому йдеться про 2–3 л на день – саме така кількість рідини потрібна для здорового формування малюка.
“Не забувайте, що приблизно 20% надходить разом із їжею. Щоб простіше було контролювати кількість випитої води – орієнтуйтесь на 10 склянок на день”, – зазначають медики.
Як повинен змінюватись питний режим протягом вагітності?
У перший триместр вагітним радять пити 2-3 літри води для правильного розвитку дитини.
Є думка, що у другий та третій триместр жінка повинна пити менше води – 1 літр 500 мл та 1 літр 200 мл відповідно. Однак медики нагадують, що все індивідуально і краще, аби ваш лікар вирішив, скільки води краще питиме саме вам
У другому триместрі збільшується кількість продуктів життєдіяльності, які потрібно виводити жіночому тілу. Це посилює навантаження на всі основні внутрішні органи, а без необхідної кількості води ускладниться процес очищення крові.
До слова, у МОЗ заявили про впровадження нової концепції формування мережі реабілітаційних центрів.