Про це розповів у коментарі «Главкому» судинний хірург, кандидат медичних наук Роман Геращенко.
«Воду завжди потрібно пити в достатній кількості. До прикладу, в жаркому приміщенні, яке опалюють кондиціонери чи батареї, пересушене повітря. Тому організм бореться з цим, він захищає себе, віддаючи рідину – чи то потіючи, чи разом із диханням. При потінні збирається рідина на тканинах. Тому треба пити воду, але не більше норми – загальний обсяг випитої рідини (враховуючи чай, каву, компот) – це 2-2,5 літра на добу незалежно чи це літо, чи зима, тому що втрата вологи йде однозначно», – уточнив Геращенко.
Лікар також спростував думку про те, що від нестачі води в організмі, людина на морозі швидше охолоджується, бо капіляри швидше скорочуються.
«Капіляри, судини будуть обов’язково скорочуватися, тому що так влаштований захисний механізм організму. І це не залежить від того, чи в достатній кількості людина п’є воду», – наголосив судинний хірург.
Нагадаємо, у селі Таценки Обухівського району на Київщині, де катастрофічно не вистачало води, сталась надважлива подія – запрацювала свердловина юрського горизонту та бювет з питною водою.