Скільки українців зустрічатиме Новий рік вдома – опитування

16:01 28.12.2020

Цього року 81% українців планують зустріти Новий рік вдома, у колі рідних. Водночас майже кожен десятий (9%) сподівається провести новорічну ніч в гостях у друзів чи родичів.

Скільки українців зустрічатиме Новий рік вдома – опитування

Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Порівняно з 2018 і 2019 роками дуже помітний вплив епідемії коронавірусу: майже на 14 % зросла кількість респондентів, які проведуть новий рік у родинному колі, і вдвічі зменшилася частка тих, хто піде в гості.

Загалом в опитаних майже зникло бажання проводити Новий рік у громадському закладі чи на публічному святкуванні.  Водночас кожна п’ята молода людина (або 23 % від опитаних віком 18–29 років) планує зустріти Новий рік у компанії. Серед опитаних віком 60+ 7% проведуть новорічну ніч самі перед телевізором, а 6 % взагалі не святкуватимуть.

Середня сума, яку українці готові витратити на новорічний стіл, становить 1440 гривень. Торік було 1390 гривень, у 2018 році – 1752 гривні. Водночас до 16% зменшилася й частка опитаних, які відповіли, що в них на новорічний стіл немає грошей. У попередні роки таких було 23%.

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки доведеться викласти за смакоту на новорічному столі.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...