Скільки українців схвалюють ідею відзначати і День пам’яті та примирення, і День перемоги над нацизмом

Автор: Галина Ворона
16:15 07.05.2021

Понад 40% українців підтримують ідею відзначати дві пам’ятні дати – і День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня.

Скільки українців схвалюють ідею відзначати і День пам’яті та примирення, і День перемоги над нацизмом

Про це свідчать результати загальноукраїнського опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. 

Так, 41% респондентів заявили, що Україна має відзначати обидві дати: День пам’яті та примирення (8 травня) і День перемоги над нацизмом (9 травня).

Ще 31% вважає, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня.

Близько 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати лише День пам’яті та примирення 8 травня, ще 10% респондентів байдуже.

За даними соціологів, відзначення лише 8 травня найбільше підтримують у західному регіоні (22%). На сході та півдні більше тих, хто вважає, що відзначати треба лише 9 травня (42% та 48% відповідно).

Ідея відзначати обидві дати переважає серед усіх вікових груп, окрім групи старше 60 років, а також серед електоратів усіх партій, окрім ОПЗЖ.

Ідея відзначення обох дат також є більш популярною серед прихильників вступу України до ЄС, натомість серед противників європейської інтеграції – більшість вважає доречним відзначати лише 9 травня.

Читайте також: 8 і 9 травня Київ відзначить День пам’яті та примирення і 76-ту річницю перемоги у Другій світовій війні

До слова, в Україні День пам’яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової за рішенням Верховної Ради відзначається щорічно з 2015 року. З цього часу наша країна святкує 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (термін “Велика Вітчизняна війна” використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941 – 1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну).

Символом Дня примирення і Дня Перемоги в Україні є червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Великий Київ у Google News

підписатися