Скільки українців готові до територіальних поступок заради миру – опитування

13:32 27.07.2022

Лише одна десята частина українців згодна піти на територіальні поступки Росії заради припинення війни. Водночас  для 84% громадян такі поступки неприпустимі.

Скільки українців готові до територіальних поступок заради миру – опитування
Світлодіодне освітлення

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) в період з 6 до 20.

Лише 10% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. У порівнянні з травнем дослідженням нинішні настрої населення практично не змінилися.

Дещо більше схильні до поступок опитані зі сходу країни та ті, хто називає себе російськомовними росіянами на території України.

Попри чутливість питання, респонденти, схоже, були доволі щирі: методика “задуманого знайомого” показала незначну різницю в порівнянні з “прямим запитанням” – 80% проти територіальних поступок України, 14% допускають їх заради миру.

Читайте також: Як українці ставляться до ЛГБТ-людей: опитування

Заступник директора КМІС Антон Грушецький зазначив, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів.

Є й інші фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах “воєнного часу”, проте у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала б 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%. За умов війни додається певне систематичне відхилення.

Великий Київ у Google News

підписатися