Скільки готівки варто тримати “під подушкою”, коли ворог обстрілює столицю – експерти

Автор: Оксана Тупальська
15:43 23.09

В умовах війни навіть дурень розуміє, що мати невеликий запас готівки важлило. Скільки коштів та на які цілі варто приховати, розповіли експерти.

Скільки готівки варто тримати “під подушкою”, коли ворог обстрілює столицю – експерти

Економічна теорія дає орієнтир, що бажано мати ліквідні заощадження для повсякденних витрат на наступні три місяці, — каже директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін.

Ркшту коштів, якщо є, варто запасти у вигляді строкових депозитів, цінних паперів, інвестицій у нерухомість, тощо. 

Відкладених на 3 місяці грошей має вистачити на екстренні витрати:

До таких екстренних витрат потрібно включити:

  • оренду квартири,
  • оплату комуналки,
  • транспорт або паливо для автівки,
  • повсякденні витрати на їжу, одяг, ліки 

Якщо серйозно підійти до створення “фінансової подушки”, зважаючи, що нині усі живемо в умовах війни, варто відкладати з розрахунку на значно більші терміни – на можливість безпечно прожити впродовж 6-12 місяців, каже фінансова планерка Ульяна Гринчевська.

Якщо ви зможете покрити свої витрати навіть на 6 місяців (без отримання додаткового доходу, використовуючи лише кошти з резервного фонду), у вас буде більше часу “зорієнтуватися на місцевості”, наприклад, переїхати, знайти нове житло чи влаштуватися на нову роботу”, — пояснює  Гринчевська.

Експертка також пропонує 40% заощаджувати у гривні і 60% — у валюті, бо це допоможе частково перекрити ризик знецінення гривні.

Людина, наприклад, заробляє 35 тис. грн, її щомісячні витрати становлять 20 тис. грн. (їжа, комунальні, транспорт, кава, частково одяг), тобто фінансова подушка безпеки на 6 місяців становить 120 тис. грн.

А ще рекомендує не забувати донатити на військо, щоб ризик виникнення небезпечних ситуацій зменшувати.

Якщо хтось заробляє 16 тис. грн., і заощаджує з них 4 тис., то донат у розмірі 400-500 грн. буде в такому випадку “безболісним”. Відповідно, якщо хтось заробляє 100 тис. грн. і заощаджує 35 тис. грн., то може зупинитись на донаті у розмірі 3-5 тис. грн.” — радить вона. 

Та додає: 

Якщо у вас є можливість донатити, але ви сумніваєтесь варто це робити чи ні, то треба згадати, що донати — це інвестиції у нашу перемогу.

Читайте також: Який зараз курс у столичних обмінниках: де вигідно купити валюту 

Водночас, відкладаючи гроші, не радять себе занадто обділяти, бо смачна і якісна їжа – це про вклад у здоров’я, а гроші на навчання – це про розвиток і можливості допомогти краю в відбудові. А от дорогий одяг та техніка, якщо це не холодильник, де зберігаєте харчі, щоб жити – можуть зачекати на потім. 

Великий Київ у Google News

підписатися