Про під час брифінгу повідомив співголова “Європейської Солідарності” Артур Герасимов.
Минулого тижня в стінах парламенту “зеленою владою” було не просто грубо порушено закон, а було вчинено кримінальні дії. Як ви знаєте, це почалося ще з засідання комітету, який розглядав законопроект про так звану “деолігархізацію”. Ці порушення були продовжені і під час засідання. Завдяки криміналу команди Зеленського минулого тижня було зламано парламентаризм в Україні”, – пояснив Герасимов.
За його словами, так званий “закон про боротьбу з олігархами” жодного відношення до боротьби з олігархами не має.
Це закон про три речі – щоб Зеленському забрати телеканали, щоб переслідувати опозицію і щоб створити власних нових олігархів Зеленського. Так само як зробили в Кремлі, починаючи з початку 2000-их років”, – наполягає представник “ЄС”.
Як зазначив Герасимов, опозиція внесла власний законопроект про боротьбу з олігархатом, який реально дозволяє це робити через посилення прав Антимонопольного комітету, НАЗК та інших інституцій, які дійсно можуть це зробити.
Злочин, передбачений статтями Кримінального кодексу – перешкоджання діяльності народного депутата, перевищення повноважень посадовими особами, зокрема першим віце-спікером, представником президента в парламенті. Демократія – це процедура. А закон – це обов`язкові правила поведінки, які приймаються парламентом за належною процедурою. Були ухвалено норми, які суперечать одна одній. Це – наслідок таких незаконних, злочинних дій. Коли поспіхом, фактично ґвалтуючи регламент і процедуру, було ухвалено взаємосуперечливі рішення. І це також є частиною цього злочину”, – пояснює народний депутат Ростислав Павленко.
Володимир В’ятрович зауважив, що так званий “закон про олігархів” Зеленського має на меті розширення повноважень президента і підконтрольного йому РНБО, а також тиск на медіа.
Цей закон дає абсолютно позаконституційні повноваження президенту через РНБО призначати того чи іншого політика чи неугодного йому олігархом і таким чином чинити тиск на суспільство. Закон має за мету президенту Зеленському опанувати четверту гілку влади, якою є медіа, перерозподілити медіаринок і взяти контроль над незалежними засобами масово інформації. На жаль, мені це нагадує те, що відбувалося в Росії на початку 2000-х. Тому закон сам по собі небезпечний”, – наголосив В’ятрович.
За його словами, не менш небезпечним був сам прецедент того, яким чином цей закон ухвалено – “через ламання парламентських процедур, регламенту, через те, що депутатів позбавили їх законного права озвучення своїх поправок”.
Читайте також: Справжнім олігархам абсолютно нічого не загрожує – Сергій Таран про ухвалення “закону про олігархів”
Нагадаємо,