Конфліктна ситуація виникла ще у січні цього року. У закладі готувалися до чергових виборів на посаду керівника й для початку мали обрати членів виборчої комісії. І тут, стверджують медики, деяким із них почали погрожувати, як звільненням, так і фізичною розправою. На одного з медиків було скоєно напад, який був пов’язаний саме з виборами у лікарні.
Через початок війни вибори керівника так і не відбулися, натомість почалася хвиля звільнень. Аргументи керівника пологового – через масовий виїзд жінок за кордон пацієнтів стало мало, а відповідно й грошей, які мала за них отримувати лікарня. Отже, утримувати великий колектив немає можливості. Схожа ситуація, каже, по всіх пологових столиці.
“Кількість пологів різко впала по місту Києву. І це ще не кінець, це можливо тільки початок. Я як керівник виконую свою функцію, приймаю управлінські рішення для збереження роботи підприємства”, – пояснює Назарій Гичка.
Лікарі тим часом звернулися до президента, міської ради, профспілки та до Мінохорони здоров’я. Вони просять захистити їхні права та вибірковість у скороченні-звільненні з посад. Адже більшість звільнених – лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук, за якими йшли пацієнти. Так, заступник міністра Олексій Яременко спростовує заяви пана Гички щодо масових скорочень в системі охорони здоров‘я.
“Більшість [звільнених] становлять саме ті працівники, які в березні підписали колективне звернення проти свавілля, мобінгу, цькування адміністрацією трудового колективу”, – стверджує голова профспілки КНП “Київський міський пологовий будинок №3” Марина Пучко.
До слова, димедрол під виглядом косметичних засобів: СБУ виявила у Києві підпільний наркосклад.