Як повідомили в Інституті історії України НАН України у Facebook, саму дискусію та виставку було організовано Національним історико-меморіальним заповідником “Бабин Яр”, Музеєм історії міста Києва, Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Інститут історії опублікував анонс відкритої дискусії підКористувачів соцмережі обурила назва запланованого заходу – “Чи потрібний Бабин Яр після Бучі?”.
Дискусія мала відбутися 11 жовтня о 16:00. Під час заходу планували обговорити “чи здатен Бабин Яр вмістити пам’ять про інші трагедії минулого і сьогодення?”, “чи здатна пам’ять про трагедії Другої світової війни пережити крах створеного цією війною світу?” та “чи залишить досвід російсько-української війни місце для пам’яті про трагедії ХХ століття?”. Наразі, її проведення перенесли через події в Ізраїлі.
Деякі користувачі обурилися через назву заходу та формулювання питань (скріншоти – Букви):
Згодом у соцмережі Інституту опублікували звернення українського історика, етнополітолога, музейника і громадського діяча Віталія Нахмановича:
“Повідомлення про проведення дискусії – у повній відповідності до правил функціонування сторінки – було зумовлене участю у вказаному заході однієї з наших співробітниць. Інформування заходи з участю наших співробітників є одним із завдань модераторів фейсбук сторінки Інституту історії України”.
Він також додав, що новина про цю заплановану дискусію викликала велику зацікавленість і бурхливе обговорення, було кілька випадків вживання нецензурних слі, тож в Інституті вирішили заборонити коментування.
Відомо, російський режисер Ілля Хржановський пішов з посади керівника Меморіального центру “Бабин Яр”