“В разі неможливості застосування технічних засобів відеозапису, огляд проводиться в присутності двох свідків… Матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення”, – розповів представник Верховної Ради у Кабінеті міністрів Тарас Мельничук.
Тобто, якщо раніше відеофіксацію поліцейські проводили на власний розсуд та за наявності техніки, тепер знімання відео є обов’язковим.
Слід зазначити, що навіть якщо на відео важко помітити, що водій вживав спиртне, то в разі здійснення ним ДТП аналіз крові, сечі чи дослідження повітря, яке він видихає, дослідять факт зловживання більш ретельно.
Спиртні напої мають різний час виведення з організму в залежності від міцності та кількості випитого.
- Пиво виводиться протягом 2-2,5 год, якщо його вжили менше як 500 мл, 4-4,5 год, коли випито 1 л, близько 7 год – при вживанні 1,5 л.
- Вино нейтралізується за 1,5 год 100 мл, 7,5 год якщо випито 0,5 л, та 10,5 год потрібно для повного очищення після випитої пляшки 700 мл.
- Горілка в об’ємі 100 мл нейтралізується протягом 4 год, 300 мл – за 14 год та 500 мл і більше понад добу.
Варто зазначити, що існує також індивідуальна переносність алкоголю людиною. Тому час, за який особа повертається до здорового кермування, може зрости. А от стан, нижче описаних показників – навіть люди з найміцнішим здоров’ям не демонструють.
Нагадаємо, для поліцейських спростили процедуру перевірки водіїв на алкоголь.