Про це ідеться у сюжеті ТСН.
17-річні брати-школярі з Києва Ілля та Слава Рибачики зробили революцію у світі розробок та навіть отримали власний патент за модель альтернативного електроживлення.
Винахід, який рятує енергетику
Слава та Ілля — юні розробники, багаторазові призери топових міжнародних та загальноукраїнських конкурсів, вихованці відділення інженерії та матеріалознавства Київської МАН, учні 11 класу Політехнічного ліцеї КПІ. Під наставництвом заслуженого вчителя України й наукового керівника МАН Козленка Олега Володимировича, школярі вже кілька років працюють над безпековими проєктами.
Винахідники продемонстрували свою модель альтернативного електроживлення: пристрій може працювати від акумулятора 12 вольтів і перетворювати його в напругу 220 вольтів.
Джерело живлення підтримує роботу цифрової техніки (ноутбук, рідкокристалічний телевізор, телефон), світлодіодних ламп, рацій, дронів, ліхтариків, інструменту в умовах малої потужності. І навіть може використовуватись в польових умовах при підключенні до автомобільного чи іншого акумулятора.
Екологія, шкіра, оборона
Брати також працюють та створюють винаходи в інших галузях. Так, під кураторством наукової керівниці МАН, фіналістки Global Teachers Prize Ukraine, Булигіної Людмили Вікторівни, Ілля та Слава розробили мобільні застосунки для покращення екології та діагностики шкіри. Саме ці проєкти принесли хлопцям перемоги на міжнародних змаганнях в Польщі та Румунії.
Крім того, Слава та Ілля показали свою захисну систему для тактичного шолома, яка може бути використана для захисту військових від зброї з лазерним наведенням. При наведенні лазером на захисну систему на шоломі спрацьовує світловий індикатор, який миттєво бачить військовий. Цим проєктом зацікавилися військові, і хлопці передали їм технології й продовжують співпрацю.
До слова, КНЕУ обмежує доступ до Telegram.