Швидка допомога по-новому: 4 категорії викликів та підвищення зарплати працівників

13:44 31.07.2020

МОЗ представило план розвитку служби невідкладної допомоги до 2023 року. В Україні нині 25 регіональних центрів екстреної медичної допомоги. У системі працює 2954 бригади та близько 40 тисяч людей. У рамках реформи планується суттєве збільшення заробітної плати працівникам служби. 

Швидка допомога по-новому: 4 категорії викликів та підвищення зарплати працівників

Як розповів міністр охорони Максим Степанов, наразі в Україні водій швидкої отримує 3,8-4,2 тисячі грн на місяць, диспетчер — до 6 тисяч грн, лікар — до 7 тисяч грн, фельдшер — 4-6 тисяч грн. З наступного року планують, щоб зарплата водія “швидкої” складала 10-12 тисяч грн, фельдшера — 13-16 тисяч грн, лікаря — 20-22 тисячі грн.

Крім того, запланована відбудова відділень невідкладної медичної допомоги в усіх районних лікарнях, а також забезпечення їх необхідним обладнанням.

Зазначається, що в Україні на сьогодні лише 31% викликів “швидкої” виконується у відповідності до встановлених нормативів. За розрахунками МОЗ, у 2021 році цей показник становитиме не менше 60%, у 2022 році — 75%, у 2023 році — 85%. Для цього міністерство запланувало низку заходів. Зокрема, запровадження екстериторіального принципу роботи швидкої — без прив’язки до конкретної області. Як повідомлялося, буде виділено 4 категорії викликів: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний. За яких умов “швидка” приїде на виклик, а за яких – ні, читайте тут.

Також будуть розроблені протоколи роботи диспетчерської служби, вирішено питання маршрутизації. В Україні при гострому інфаркті міокарда лише 56% пацієнтів екстреної медичної допомоги потрапляють у медичні заклади, де їм надають спеціалізовану допомогу. Майже такий же показник — при гострому мозковому інсульті. Проблема полягає у неправильно побудованих маршрутах автомобілів швидкої допомоги. МОЗ вирішує питання маршрутизації, щоб у 2021 році не менше 80% пацієнтів з інфарктом та інсультом потрапляли до спеціалізованих лікувальних закладів, а в 2022 році цей показник складав 90%.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Також, МОЗ розраховує на збільшення у 2021 році фінансування екстреної медичної допомоги з державного бюджету до 15,9 млрд грн.

Нагадаємо, вже цього року МОЗ планує закупити близько 400 нових автомобілів. Наступного року на оновлення автопарку попередньо передбачається закладення 1,6 млрд грн. Зараз в Україні термінового оновлення потребують 1807 карет швидкої допомоги. 

Великий Київ у Google News

підписатися