“Безпосередньо та прозоро, на локації Синього озера, у відкритому діалозі з громадою обговорюємо проблематику навколо водного обʼєкта. Паралельно реалізуємо комплексну геологічну дорозвідку дна водойми, без залучення коштів з міського бюджету”, – повідомив Савицький.
На запитання про те, хто фінансує комплексну геологічну розвідку, керівник КП “Плесо” повідомив, що підрядна компанія, з якою співпрацюють з 2021 року.
На світлинах видно, що в очереті, який залишився від озера, працює спецтехніка.
З власних джерел кореспонденту “ВК” стало відомо, що початок активних робіт з очищення водойми очікують до грудня 2023 року.
Привітав Савицького з початком робіт фахівець з аквакультури Любомир Гайдамака. На що керівник КП “Плесо” відреагував:
“Залучимо Вас як фахівця при зариблені водойми”
.
“Варіант збереження озера – це створення на його базі рекреаційної зони з водоймою із штучною гідроізоляцією, системою долива вода (свердловини мають вирішити це питання), а також системою фільтрації води. Частково водойму можна зробити придатною для купання містян. Можливостей для розвитку багато”, – сказав Гайдамака.
Результати геологічної розвідки КП “Плесо” обіцяє повідомити згодом.
Нагадаємо, кореспондент «Великого Києва» ознайомився з проектами відновлення, реалізацію яких не почали в обіцяні терміни, а також із роз’ясненнями геоеколога, який мешкає неподалік водойми.
Також «ВК» розповідав, що озеро Синє між річками Дніпро та Ірпінь на південній околиці Пуща-Водицького лісу було найбільшим з вододільних озер Києва та мало площу 15 га. Проте цієї осені воно пересохло і від водойми залишилася лише невелика калюжа.