Шукати туалет стане легше: створено інтерактивну мапу громадських вбиралень Києва

Автор: Любава Лисичкіна
21:24 27.10.2023

Якщо в центрі міста знайти туалет не проблема, то пошуки вбиральні в районах подалі – це складне завдання, особливо, з дітьми, наприклад. Загалом вдалося зібрати дані про розташування 179 вбиралень, які перебувають на балансі різних комунальних організацій.

Шукати туалет стане легше: створено інтерактивну мапу громадських вбиралень Києва Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляють на сторінці у соцмережі Dozorro. Активісти проєкту і створили цю надзвичайно важливу інтерактивну мапу  для киян та гостей міста.

Інформацію про вбиральні, які зараз функціонують у столиці, збирали у відкритому доступі та через запити. 

 За даними КМДА станом на 2021 рік, у Києві було понад 300 комунальних вбиралень. Хоча за будівельними нормами на кожну тисячу жителів у місті має бути одна громадська вбиральня.  Тобто, за нормами у столиці мало б бути не менше 3 тисяч таких туалетів. 

Частково їхню нестачу компенсують тим, що столична влада зобов’язала заклади громадського харчування пускати у свої туалети усіх без перешкод. Також є туалети у ТРЦ, на заправках, автостанціях, вокзалах тощо.

З урахуванням туалетів у торгових і розважальних центрах, цілком можливо, що ця норма таки виконується. Та судячи з відгуків містян, збільшувати кількість вбиралень все одно треба — ремонтувати ті вбиральні, які не працюють, і будувати нові, — кажуть у Dozorro.

Також активісти підрахували, скільки грошей Київ витратив на ремонт, будівництво та обслуговування вбиралень за останні вісім років через Prozorro:

  • 22,1 млн грн на послуги з різного обслуговування вбиралень, зокрема миття;
  • 10,4 млн грн на ремонт і будівництво;
  • 1,2 млн грн на проєктування ремонтів та будівництв і супутні послуги.

Відомо, у центрі Києва горіла пам’ятка архітектури. 

Великий Київ у Google News

підписатися