Законопроект 9362-1 пропонує за зачинене укриття штраф вперше на суму до 8500 грн, якщо на одному об’єкті порушення стається вдруге – на 17 тисяч грн. Якщо через те, що укриття зачинене, загинули люди, то порушникам загрожуватиме позбавлення волі до 8 років.
Розглядати такі справи, в разі ухвалення документу, буде ДСНС або державні інспектори з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пише Судово-юридична газета.
Карати пропонують і за перешкоджання представникам ДСНС, коли ті приходять перевіряти укриття. Штраф у такому випадку до 13 600 грн та до 17 тисяч грн за діяння, вчинені повторно.
Читайте також: Приватні смарт-бункери, що рятують життя: де встановити персональне укриття жителям столиці
Комітет з питань правоохоронної діяльності парламенту рекомендував ухвалити закон, однак Головне́ науково-експертне управління ВР оцінило його скептично:
Саме по собі збільшення розмірів штрафу за будь-які протиправні діяння навряд чи може призвести до зменшення кількості правопорушень. До того ж у супровідних документах до проекту не наведено жодних статистичних даних щодо кількості зареєстрованих останнім часом порушень та кількості осіб, що були притягнуті до відповідальності, – повідомили в ГНЕУ.
Раніше “ВК” розповідав, що заплановане наступне засідання щодо загибелі людей, що не встигли потрапити у підвал лікарні під час російського обстрілу. Деснянський райсуд Києва призначив до розгляду справу за обвинуваченням директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації, першого заступника голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, директора медзакладу та його заступника у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.