Штрафи за викидання сміття в лісі зростуть в 10 разів

Автор: Тетяна Сененко
19:21 30.07

Штрафи для українців за екологічні порушення, зокрема за викидання сміття на узбіччя в розмірі 1700 гривень, можуть зрости у 8-10 разів.

Штрафи за викидання сміття в лісі зростуть в 10 разів

Про це в інтерв’ю УНІАН розказав голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За словами голови ДЕІ, у законопроекті “Про державний екологічний контроль” (№3091) передбачена нова можливість – перевірка фізичних осіб на дотримання екологічного законодавства.

Читайте також: Рибка Плеся збиратиме пластикове сміття на столичному пляжі 

“В законопроекті прописана можливість перевірки фізичних осіб, чого зараз немає. Наприклад, власників земельних ділянок, фермерські домогосподарства, які засмічують довкілля”, – сказав він.

Відносно пересічних громадян, які викидають сміття на узбіччі або в лісі, вирізають дерева, на них будуть складатися адміністративні протоколи.

Читайте також: На Корчуватому з’явилося місце, де можна екологічно позбутися сміття

“Щодо відходів зараз штрафи від 850 до 1700 гривень. Але зараз переглядається розмір штрафів. Вже скоро вони зростуть у вісім-десять разів”, – пояснив чиновник.

Також він додав, що відносно перевірки фізичних осіб, в разі виявлення порушення – вони будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

За словами Мальованого, законопроект також передбачає збільшення штрафів за недопуск до перевірки інспекторів від 600 тис. грн до 1,8 мільйона гривень. Наразі штраф становить 765 гривень.

Нагадаємо, у столиці тепер діє карта, за допомогою якої мешканці житлових будинків можуть відслідковувати вивезення сміття зі сміттєвих контейнерів. Її основне призначення — контроль за якістю послуг із вивезення сміття з прибудинкових територій, за яку кияни щомісяця сплачують у комунальних платежах.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися