Шостий пакет санкцій ЄС проти Росії: основні пункти

Автор: Володимир Хлєбников
13:48 04.05.2022

Шостий пакет антиросійських санкцій Європейського Союзу, окрім повної заборони на імпорт нафти, передбачає покарання воєнних злочинців, відключення від SWIFT і заборону пропаганди.

Шостий пакет санкцій ЄС проти Росії: основні пункти

Про це 4 травня під час виступу на пленарному засіданні Європейського Парламенту заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Сьогодні ми представляємо наш шостий пакет санкцій. Перше: ми включаємо до (санкційного, – прим. “ВК”) переліку високопоставлених військових офіцерів та осіб, що скоїли воєнні злочини в Бучі, а також тих, хто винен у нелюдській облозі міста Маріуполь. Це ще один важливий сигнал для всіх кремлівських нападників. Ми знаємо, хто ви є. Ми притягнемо вас до відповідальності, вам цього не уникнути», – цитує її слова Укрінформ.

Другим пунктом шостого санкційного пакету буде остаточне відключення від SWIFT одного із найбільших російських банків – Сбербанку, на який припадає близько 37 відсотків усього банківського сектору РФ. ЄС відключає від системи SWIFT й інші великі російські банки, “які мають системну важливість для російської фінансової системи та для здатності Путіна продовжувати свої руйнівні дії“. Такі заходи, за словами Урсули фон дер Ляєн, мають забезпечити повну ізоляцію російського фінансової сектору від глобальної фінансової системи.

Читайте також: НОК України спільно з МОК посилюватиме санкції проти Росії і Білорусі

Підвищенню ефективності таких заходів має ще один напрямок санкцій – заборона на надання європейськими установами будь-яких фінансових або консалтингових послуг для російських компаній

Крім того, Європейська Комісія пропонує повність закрити шляхи до ЄС російській пропаганді.

«Ми забороняємо діяльність на наших ефірних хвилях трьох великих російських мовників державній власності. Їм не буде дозволено поширювати свій контент у Європейському Союзі у будь-якому обсязі або формі, – через кабель, супутники або Інтернет, або через додатки смартфонів. Ми ідентифікували ці телевізійні канали як засоби для агресивного поширення путінської брехні та пропаганди. І ми не повинні надалі надавати їм сцену для розповсюдження цієї брехні», – наголосила президентка ЄК.

За даними російських ЗМІ, в РФ через санкції продовжує падати переробка нафти.

Великий Київ у Google News

підписатися