Шість пересадок нирок за 10 днів в одній лікарні: столичні кардіологи успішно провели трансплантації

Автор: Любава Лисичкіна
19:19 01.03

Трансплантація стає все доступнішою – це за такий короткий термін шість людей отримали шанс на повноцінне життя.

Шість пересадок нирок за 10 днів в одній лікарні: столичні кардіологи успішно провели трансплантації

Про це ідеться у повідомленні Українського центру трансплант-координації.

Всі шестеро – пацієнти Національного Наукового Центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. Вони різного віку і професій, з різних регіонів країни, кожен зі своєю історією хвороби і надії, але всіх їх об’єднує вдячність лікарям і, звісно ж, безмежна подяка донорам за можливість змінити майбутнє.

 30-річна Настя – медична сестра з Харкова. Мала вроджену ваду серця, з дитинства – цукровий діабет. Потім підключилися ще й проблеми з нирками. Останній рік була прив’язана до діалізу, а це було важко фізично і морально. До того ж стан нирок, уражених пієлонефритом, увесь час погіршувався. Донором нирки для Насті стала її мама.

 26-річний Андрій – з Дніпропетровщини. Він перебував на автозаправочній станції, коли туди влучила російська ракета. Чоловік отримав важкі опіки, лікування було тривалим, з пересадкою шкіри. А за деякий час після повернення з лікарні самопочуття погіршилося, почали набрякати ноги. Лікарі діагностували термінальну ниркову недостатність, порятунком для чоловіка і стала трансплантація. Донором нирки для нього став тато.

 69-річний Вадим Леонідович – з Вінниці. Він військовий пілот, півжиття – у небі і завжди почувався здоровим. Але років сім тому почалися проблеми з нирками. Три роки на діалізі і три роки в очікуванні рятівної пересадки. Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) саме його визначила сумісним реципієнтом, коли родичі померлого донора у Києві дали згоду на забір органів. Чоловік з нетерпінням чекає повернення додому, де його вже готуються зустріти четверо (!) правнуків.

 41-річний Віктор – з Херсону. Хворів на спадковий полікістоз нирок, з 2021-го щотижня мав проходити гемодіаліз. Виїздив з окупованого міста до Німеччини, а після повернення в Україну звернувся за допомогою до лікарів Центру – його поставили у лист очікування на трансплантацію. І якось о 4 ранку йому зателефонував трансплант-координатор, аби повідомити: орган для пересадки є.

 42-річний Василь – дніпрянин. Занедужав майже 15 років тому, а в 2022- му, після перенесеного серцевого нападу, йому діагностували термінальну стадію ураження нирок. Після нічного дзвінка трансплант-координатора чоловік вирушив до Києва, а вже наступного дня йому пересадили донорську нирку.

 36-річна Анна – також дніпрянка. Причина її проблем з нирками і 10-річного діалізу – системний червоний вовчак і гепатит В. У лист очікування на трансплантацію вона стала минулоріч і за кілька місяців отримала обнадійливий дзвінок. Анна вже повернулася додому, до чоловіка і двох дітей. Каже – відчуває себе вільною людиною. І дуже хоче після реабілітації і, звісно ж, після закінчення війни вирушити десь у подорож. Через хворобу практично не виїздила зі свого міста.

Всі операції – родинні і від померлого донора, проведені всередині лютого, троє пацієнтів уже повернулися додому, ще троє – на реабілітації у лікарні, говорять у медзакладі.

На сьогодні операції з трансплантації нирки проводять у 21 медичному закладі. У 2023 році пересаджено 394 нирки, з них понад 60 відсотків від померлого донора. За два місяці нинішнього року уже пересаджено 88 нирок. Найбільше таких втручань проводять в Першому медичному об’єднанні Львова та Національному центрі хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова.

Наразі у списку очікування на трансплантацію нирки майже півтори тисячі пацієнтів.

До слова, бучанці можуть безкоштовно пройти флюорографію: куди звертатися.

Великий Київ у Google News

підписатися