Щиглики і синички… на паштет. З України щодня нахабно вивозять тисячі співочих птахів

Автор: Галина Ворона
16:42 15.02

В Україні діє арабське контрабандне формування, яке за сприяння корумпованих чиновників незаконно вивозить в арабські країни диких співочих птахів – щиглів, синичок, чечіток, снігурів, чижів і ін, де з їхніх язиків роблять паштет. За 10 років контрабандисти вивезли з України близько півмільйона диких співочих птахів, чим завдано збитки близко 2,5 млн доларів США.

Щиглики і синички… на паштет. З України щодня нахабно вивозять тисячі співочих птахів

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київського культурно-екологічного центру.

На чолі контрабандного об’єднання стоять араби, які платять українським птахоловам по 50 гривень за птицю. Під Києвом араби викупили кілька хат, де виловлені утримують птахів перед вивезенням.

Серед пернатих, яких найбільше цінують в арабських країнах, щиглики, синички, чечітки, снігурі, чижі. В країнах Близького Сходу – в Лівані, Омані, Катарі, Йорданії, Кувейті, Лівії та ОАЕ їх реалізують за ціною 30-50 євро і більше за одну птицю.

Група арабів (близько 6 чоловік) діє в Києві, Харкові, ряді інших великих міст України, організовуючи незаконну скупку диких птахів по всій Україні. Птахів ловлять в основному восени, під час міграцій, встановлюючи павутинні сітки по сотні метрів довжини. Сітки привозяться в Україну контрабандним шляхом з Китаю. Основний вилов птахів зараз відбувається в Київській, Миколаївській, Запорізькій, Житомирській та Херсонській областях.

За даними екологів, своєю діяльністю араби грубо порушують міжнародне та українське законодавство. Так, щиглик, чечітка, чиж, синиця занесені до Списку 2 Бернської конвенції, ратифікованої Україною, згідно зі ст. 6 якої вилов і утримання цих видів птахів заборонено.

Крім цього, всі птахи добувалися браконьєрським шляхом, документів на придбання цих птахів у арабів не було, чим порушувалася ст. 7 Закону України “Про тваринний світ”.
Тільки за 2017 р з аеропорту «Жуляни» (м. Київ) до Лівану і Оман було вивезено 20 партіями 26 950 щиглів.

У  КЕКЦ стверджують, що дозвіл на вивезення птахів дають корумповані ветеринари, користуючись “дірками” в законодавстві, а корумпована митниця пропускає ящики з птахами через аеропорти.

Екологи додали відеодокази злочинної діяльності арабів-птахоловів – відео, на якому, за їхніми словами, зафільмували привезені машиною на Центральний автовокзал в Києві арабами ящики з щиглами і звучить арабська мова.

У КЕКЦ стверджують, що так привозять щиглів щодня з усієї України до Києва на Центральний автовокзал, де їх забирають араби і везуть в аеропорти “Жуляни” та “Бориспіль”.

Фахівці Київського еколого-культурного центру зауважили, що спільно з Державною екологічною інспекцією України ще пару років тому розробили проект постанови Кабінету міністрів України, який мав би припинити вивезення диких співочих птахів з України. Однак така пропозиція була заблокована.

Тому ми просимо міністра Міндовкілля України Романа Абрамовського розглянути наші спільні з екоінспекцією пропозиції щодо припинення масового вивезення диких співочих птахів з України і прийняти рішення”, – додали у КЕКЦ.

Читайте також: Птаха дзьоб годує. На Київщині вдалося зафільмувати як чаплі ловлять рибу (ФОТО) 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...