Якою має бути щоденна кількість кроків для продовження життя та зменшення ризику хвороби судин серця – відповідь кардіолога

Автор: Любава Лисичкіна
18:38 19.02

За величиною відносного зменшення ризику смерті ефект простої ходи пішки для первинної профілактики значно перевищує ефект ліків.

Якою має бути щоденна кількість кроків для продовження життя та зменшення ризику хвороби судин серця – відповідь кардіолога Фото: ілюстративне

Про це розповіла кардіологи, доктор медичних наук,  професор, Заслужений діяч науки і техніки України  Катерина Амосова

За результатами свіжого мета-аналіза (12 досліджень, більше 111 тис осіб загальної популяціі, Stens et al // JACC, 2023, 82, 1483) мінімальна статистично достовірна ефективна дистанція – приблизно 2700 кроків в день.

Але зменшення частоти смерті від всіх причин на 8%, а захворювання на коронарну хворобу, в т.ч.фатальну – на 11%, порівняно із 2 тис. кроків, навряд чи нас задовольнить.

Максимальний ефект – мінус 60% – можно отримати лише при ~8 800 кроках. Подальше нарощування дистанції до 16 тис кроків, хоч є безпечним, але не пов‘язане із покращенням прогнозу, зауважує Амосова.

Таким чином, науковиця говорить, що є  наукове підтвердження ефективності знайомої цифри “10 тис кроків”.

“Задумайтесь: за величиною відносного зменшення ризику смерті ефект простої ходи пішки для первинної профілактики значно перевищує ефект ліків, а співвідношення “ефект-вартість” взагалі фантастичне. 9 тис кроків є більш-менш “посильними” для більшості, “в пакеті” ще і покращення ментального здоров‘я”, – зауважує кардіолог.

Але для отримання максимуму користі до ходи треба додати мінімум 2 силових тренуванні на тиждень, як прописано у всіх рекомендаціях з ЗСЖ.

До слова, Інститут серця готується до дитячих трансплантацій легень: оголосили збір коштів на обладнання.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин