“Щоб у 16 не було запізно”: книжку з пропагандою усталеного гендеру і “домострою” закуповують для бібліотек

Автор: Любава Лисичкіна
13:38 28.08

Мова йде про передання в бібліотеки книги Марини Ланге, в якій розповідаєтья про призначення слабких дівчат, народження їх для “атмосфери і служіння рідним” з елементами церковної пропаганди.

“Щоб у 16 не було запізно”: книжку з пропагандою усталеного гендеру і “домострою” закуповують для бібліотек

Скандал розгорівся у Facebook, коли стало відомо, що Український інститут книги збирається 500 примірників  видання Ланге  закупити  державним коштом і  розіслати в бібліотеки.

Як зазначила в дописі Аліна Сарнатська, “жінка без освіти в психології чи педагогіки, але з релігією в голові написала зашорену, тупу і сексиську книгу. Існування таких книг – прикрий факт,але найгірше, що 500 примірників цього шедевру куплять за наші з вами кошти, щоб розіслати в бібліотеки”.

Дівчина цікавиться, що  наштовхнуло  Інститут   на думку, що українські дівчата мають потребу в ще одній порції принижуючої людську гідність церковній пропаганді. Та зазначає, що варто  не продовжувати вакханалію про призначення слабких дівчат.
 
З нею солідарні й  інші користувачкі соцмережі, які вважають, що закуповувати такий “виродковий домострій”  –  ганебно :
 
 
Анна Гончаренко також обрурена: “Отэто тоже хорошо так, прямо не могу”:
У Мінкультурі вирішили втрутитися у скандал та зробили заяву. Де зазначили, що є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків.

 
“Книга Марини Ланге “Щоб у 16 не було запізно” – одна із таких речей. Тому що підтримує усталені гендерні стереотипи. Авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що “відповідає” уявленням про жіночність і мужність”  , – додали у відомстві.
 
Зазначається, що міністр культури та інформаційної політики  подав запит до  Українського інституту книги щодо можливості зупинити процес закупівлі книги “Щоб у 16 не було запізно” Марини Ланге для бібліотек країни.
 
До слова, Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» відбудеться 29 серпня в межах першого Київського міжнародного книжкового арт-фестивалю KYIV BOOK ART FEST – 2021. 
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися