Щоб перетворити соціальний біль у стійкість – з лютого 2022 року театр Франка поставив 600 творів найкращої української та світової драматургії

Автор: Оксана Тупальська
12:20 17.02

Вистави у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка у Києві після початку повномасштабного вторгнення подивилися понад 130 тисяч глядачів. За цей короткий час театр переосмислив себе, своє місце і свої можливості в нових умовах – умовах війни, розповідають актори.

Щоб перетворити соціальний біль у стійкість – з лютого 2022 року театр Франка поставив 600 творів найкращої української та світової драматургії

“Артисти та працівники театру добровільно пішли до війська. Сьогодні вони є частиною Збройних сил України, багато з них перебувають на передовій. На жаль, війна забрала життя одного з наших колег, начальника столярно-механічного цеху Віктора Красіна, котрий воював у лавах ЗСУ”, – розповідають у театрі.

Після деокупації Київщини творчий колектив почав повертатися до своєї звичної діяльності.

“Стало зрозуміло, що театр потрібен суспільству як культурна інституція, як частина повсякденного життя, як місце колективної терапії та взаємопідтримки. Театр знаходить в собі сили функціонувати як простір для рефлексії та єднання. Театр продовжує свою роботу, презентуючи нові прем’єри, надихаючи суспільство та трансформуючи соціальний біль у сприйняття, сприяючи стійкості та відновленню українського суспільства в цілому”.

За 2 роки було представлено 8 прем’єр та 600 вистав: 

“В репертуарі театру сьогодні – найкраща українська та світова драматургія, наново інтерпретована нашими театральними режисерами”.

Тепер у театрі Франка шукають меценатів, які допоможуть створити комфортний простір для глядачів, які отримали фізичні травми:

“Війна також особливо гостро поставила питання якнайшвидшого розв’язання питання безбар’єрності в приміщеннях театру, його інклюзивності, з огляду на появу великої кількості ветеранів війни – наших потенційних глядачів, які мають ампутації та інші травми”.

Що варто подивитися найближчим часом. Квитки онлайн на вистави переважно порозбирали, однак варто спробувати купити в касах, може там для вас залишився однісінький:

Моя професія – синьйор з вищого світу.

Цей твір ставлять вдруге. Після прем’єри 1981 року. 

“Це була одна з найяскравіших і найкасовіших вистав репертуару. Черга за квитками – стояла від метро «Хрещатик», а сама вистава пройшла більше 700 разів”, – розповідають в анонсі.

Дивіться виставу 17 лютого о 15.00.

Люкс для іноземців

Дія класичної комедії положень популярного англійського комедіографа Дейва Фрімена (1922-2005) відбувається в невеличкому готелі французького містечка на кордоні з Німеччиною. Всі мешканці в очікуванні яскравого фестивалю Святого Вольфганга, у вирі підготовки якого виникає безліч несподіваних, непрогнозованих ситуацій. 

Дивіться 21 лютого о 18.00.

Пер Гюнт

Сергію Данченку та Богдану Ступці присвячується

Драматична поема Генріка Ібсена «Пер Гюнт» (1867) визнана серед найвищих здобутків світової драматургії:

“Вона увібрала в себе, здається, всі наскрізні проблеми і теми, які хвилювали і хвилюють людство протягом багатьох століть: в чому сенс людського життя, що означає це сакраментальне «бути собою», як, шукаючи своє головне призначення, не зрадити власному «я», як віднайти в собі сили протистояти численним спокусам, що повсякчасно поряд з людиною”.

Початок 23 лютого о 18.00.

Великий Київ у Google News

підписатися