Що вимагають під час прийому на роботу у людей з інвалідністю

Автор: Оксана Тупальська
02:26 16.06

Опитування серед тих, хто намагається працевлаштуватися, проводили спеціалісти OLX.Робота. Виявилось, що 28% респондентів або їх родичів чи знайомих мали проблеми при працевлаштуванні через наявність інвалідності. Про що ж просять роботодавці від кандидатів з інклюзією.

Що вимагають під час прийому на роботу у людей з інвалідністю

Ось про які проблеми кажуть роботодавці:

  • турбують стан здоровʼя та можливість повноцінного виконання людьми з інвалідністю обовʼязків (58%),
  • є потреба в облаштуванні особливих умов праці (14,8%),
  • необхідно збільшення фінансових та часових витрат на забезпечення таких працівників робочими місцями (8%).

Комфортними для людей з інвалідністю мають бути не лише робочі місця, а й усе підприємство. Ідеться про спільні зони для всіх працівників: кімнати відпочинку, кухні, туалети, підйоми та входи до кімнат, – коментує керівниця напряму “OLX робота” Марія Абдулліна.

Очікують роботодавці і підтримку від держави – додаткових пільг та компенсачії витрат. 

77% українців вважають, що держава приділяє недостатньо уваги працевлаштуванню осіб з інвалідністю чи статусом учасника бойових дій і забезпеченню для них гідних умов роботи.

Також 84% та 85% респондентів відповідно підтримують надання податкових пільг роботодавцям, які працевлаштовують осіб з інвалідністю чи статусом учасника бойових дій, та виплату підприємствам державних компенсацій за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.

Варто зазначити, що на “Дія.Освіта” доступний безкоштовний освітній курс “Як знайти бажану роботу після військової служби”.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин