Що відомо про “Мрію” – літак, який кружляє над Києвом вже кілька днів (ВІДЕО)

Автор: Марія Супрун
20:31 19.08.2021

Київ готується до масштабного параду до Дня незалежності, який цього року пройде не лише на суші, але і на воді, і в повітрі. Репетиції вже тривають. Зокрема, вже кілька днів поспіль кияни публікують в мережах відео, як над Києвом кружляє величезний літак-рекордсмен – Ан-225 «Мрія».

Що відомо про “Мрію” – літак, який кружляє над Києвом вже кілька днів (ВІДЕО)

Зафільмував його і “Великий Київ”. Зразу пролетіли винищувачі, а потім і велетенський красень.

Додамо, що особливістю ювілейного повітряного параду 24 серпня стане одночасна участь авіації Повітряних сил Сухопутних військ, ВМС, ДПСУ, Нацгвардії, Нацполіції, ДСНС, ДП «Антонов» і держав-партнерів – над Хрещатиком пролетять літаки і гелікоптери.

А є й ті, хто не бачить літак, але добре чує його ревіння. Серед них і киянка Олена Зелінченко.

“Літаків з вікна не бачу, але добре чую))) Таке ревище над Хрещатиком і гігантські тіні на будівлях. Виявляється, Мрія щойно летіла”, – написала вона у Facebook.

Розповімо, що відомо про літак-рекордсмен – Ан-225 «Мрія» та цікаві факти.

Ан-225 «Мрія» (кодове ім’я НАТО — «Козак» англ. Cossack) — найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Головний конструктор — Віктор Ілліч Толмачов. Ан-225 із максимальною злітною масою 640 т є найважчим літаком у світі. Виготовили лише один екземпляр Ан-225 , який досі залишається найбільшим літаком у світі.

21 грудня 1988 року літак здійснив свій перший політ. В 2009 році він потрапив до Книги рекордів Гіннесса. 

На рахунку «Мрії» 240 рекордів, в тому числі звання найбільшого і найпотужнішого літака в світі. При цьому Ан-225 ще й найбільший літак, який здійснив більше одного польоту.

У «Мрії» також і головні рекорди серед «важкоатлетів» – абсолютний рекорд вантажопідйомності з показником 253,8 тонни, перевезення найважчого в історії авіації моновантажу і найдовшого в історії авіації моновантажу – 187,6 тонн і 42,1 метра відповідно.

Для керування літаком такого масштабу потрібно лише 6 членів екіпажу. Кабіна розрахована на команду, до якої входять: командир, другий пілот, старший бортінженер, бортінженер, штурман і радист. Наявне також приміщення для другого екіпажу.

Пальне “Мрії” розміщується в вісімнадцяти баках-кесонах, по три на кожний двигун. Загальна місткість всіх паливних баків складає 405 000 л . Як швидко “Мрія” його “з’їдає”, залежить від навантаження. За політ у крейсерському режимі Ан-225 витрачає від 15,9 тонн пального на годину.

Літак може залишатися в повітрі до 18 годин і долати відстань до 15 тисяч кілометрів за рейс. Ан-225 має 32 колеса: чотири на двох передніх опорах та 28 – в основному шасі.

Літак “Мрія” є неабияким мандрівником. Він відвідав близько 90 країн, серед яких як країни Європи, так і найекзотичніші куточки світу. Загалом він побував у 184 аеропортах. Щодо його ресурсу та строків служби – то щонайменше до 2033 року цей культовий літак здійматиметься в небо.

Літак досі використовується комерційно. Планували зробити ще один такий, але не закінчили. Недобудований фюзеляж другої “Мрії” знаходиться у цеху ДП “Антонов” у Києві.

Український літак Ан-225 «Мрія» в Лейпцигу

Вчора “Мрія” також кружляла над будинками столиці (ФОТО, ВІДЕО).

Нагадаємо, перша репетиція параду пройшла вчора, 18 серпня. Київ скували масштабні затори, а у киян здавали нерви – вона лаялися з поліціянтами, та навіть погрожували їм зброєю.

Великий Київ у Google News

підписатися