Що таке “Кинь-Ґрусть” і чому киянам варто там побувати

Автор: Любава Лисичкіна
18:45 22.05.2021

У столиці є чимало дивних місць і місцевостей, які чекають на гостей і любителів легенд. “Кинь-Грусть” – одне з таких.

Що таке “Кинь-Ґрусть” і чому киянам варто там побувати

“Кинь-Ґрусть” – це  історична місцевість Києва. Включає сучасну площу Т. Шевченка і прилеглі вулиці  Навашина, Полярну, Пуща-Водицьку, Сошенка та деякі ін. 

Як ідеться в історичних джерелах на на сайтах столичних екскурсоводів, походження назви пов’язують із легендою про перебування у Києві російської імператриці Катерини Другої, яка, проїжджаючи 1787 цією місцевістю, нібито, сказала князю Потьомкіну: «Кинь грусть!».

Згодом — дачна місцевість, яка належала полковнику М. Є. Бегичеву, з 1838 — П. Я. і М. Г. Лукашевичам, а наприкінці 19 ст. придбана С. В. Кульженком, звідки одержала іншу назву — «Дача Кульженка». Інші назви місцевості: «Лісове урочище Крістерів», «Крістерова Гірка».

 Уздовж вул. Кобзарської є 150-літні сосни й величезна стара липа триметрового діаметра, стовбур якої розділяється на три гілки, завтовшки у півметра.

По вул. Осиповського, біля будинку № 3 росте один з найстарійших і найбільших дубів Києва. Йому близько 700 років, його висота понад 30 метрів, обіймище стовбура — п’ять із половиною метрів. Під цим дубом любив відпочивати Вільгельм Крістер, а іноді й Тарас Григорович Шевченко, який часто бував у нього в гостях. У столиці на це дерево говорять – 700-літній Дуб Крістера.

До слова, в парку “Озеро Лебедине” завершується ремонт.

Великий Київ у Google News

підписатися