Що таке Clubhouse, кому й навіщо він потрібен? 

17:15 19.02.2021

Отже, Clubhouse – хайпова соціальна мережа, яка продовжує набирати популярність та збирати нових користувачів. 

Що таке Clubhouse, кому й навіщо він потрібен? 
оренда квартири Київ

Немає ніяких постів чи текстів. Немає коментарів. Ніякої колекції фото – що поїв, як покрасив волосся, куди з’їздів тощо. Ніяких сторисів. Ніяких флешмобів. Тільки голосові онлайн дискусії. Тільки кімнати й клуби. Максимально реальне спілкування. 

Там вже зареєструвалися розробник й засновник соцмережі Facebook Марк Цукерберг, засновник компаній SpaceX, PayPal, Ілон Маск, американський рок-музикант й актор Джаред Лето та ціла плеяда міжнародних та українських акторів, співаків, політиків, журналістів, письменників тощо. На даний час у Clubhouse зареєстровано понад 50 тисяч користувачів з України. 

Кожен, хто зареєстрований у Clubhouse може поспілкуватися з будь-якою людиною. 

Ідея Clubhouse, дуже схожа на подкаст, тільки завжди у прямому ефірі й працює як театральна сцена з аудиторією, яка прийшла подивитися виставу. Однак, дивитися – не можна, тільки слухати, але на цій сцені кожен може стати актором. Така собі віртуальна заміна онлайн конференціям. До речі, відсутність відео також впливає, бо, як правило, люди спокійніше і вільніше себе почувають, бо за їхньою зовнішністю, жестикуляцією ніхто не спостерігає. Дискусії зустрічаються дуже живенькі. 

Соцмережі Clubhouse лише майже рік. Розробники програмного забезпечення Alpha Exploration Co – Пол Девіс та Рохан Сет. До речі, колись вони розробляли Google. Станом на кінець січня 2021 року Clubhouse вже оцінюється у мільярд доларів США. 

Максимальну популярність платформа отримала після того, як у Clubhouse була заблокована кімната відомого пропагандиста РФ Володимира Соловйова. Його заблокували через скарги користувачів. До речі, Соловйов намагався виправдати омонівця, який під час мирних мітингів у Санкт-Петербурзі жорстоко вдарив ногою жінку. Напевно, все ж таки, у людей з РФ відбувається якесь просвітлення, і вони починають розуміти, що поліцейські не мають права застосовувати силу проти мирних мітингувальників. 

Також, вже був й інший скандал, пов‘язаний з Ілоном Маском. Він запросив через соцмережу twitter до спілкування президента РФ Путіна. Тему не озвучив. Не всі оцінили бажання Маска поспілкуватися з Путіним, тому навіть засновника SpaceX піддали жорсткій критиці. 

Отже, як все працює

  1. Вам потрібен IPhone, на Android поки що встановити Clubhouse неможливо. До речі, колись соцмережа Instagram також була доступна тільки для власників IPhon. Якщо є IPhone – завантажили у App Store додаток Clubhouse. 
  1. Вам потрібне запрошення (invite) від друга або знайомого, який вже зареєстрований у Clubhouse. Запрошення він надсилає вам на номер вашого телефону. До речі, invite – навіть продають. Однак, “Великий Київ“ не радить витрачати кошти на запрошення. Після всіх тестувань, розробники обіцяють зробити Clubhouse доступним для всіх. 
  1. Відкриваєте додаток – вводите свої дані – ім‘я, прізвище, нік, номер свого мобільного та номер висланого вам запрошення.
  1. Оформлюєте свій профіль. Встановлюєте одне фото (avatar) – трохи біографії, або те, що ви хочете аби про вас знали. Це єдине поле, де щось можна написати текстом. Інтерфейс дуже простий. 
  1. Обираєте собі підписників (followers), та підписуєтеся на тих, на кого хочете підписатися (тут система схожа на Instagram) аби потім у консолі легко знаходити цікаві для вас кімнати. 

Далі найголовніше – кімнати. Заходячи у додаток – одразу у стрічці видаються кімнати або з запланованими дискусіями, або й ті, що відбуваються зараз у різних куточках світу. Кількість та якість ваших кімнат залежить від ваших підписників та до яких кімнат вони приєднані. Ті кімнати, які є у них – будуть висвітлюватися й у вас. 

Якщо тема, яку обговорюють у кімнаті Clubhouse вам цікава, можете приєднуватися. До речі, кожен слухач, якщо клацне кнопку (внизу екрану) підняти руку – також може одразу стати спікером й висловити свою думку або поставити питання. Тобто слухач може стати спікером, спікер може стати слухачем. Перебивати у Clubhouse – моветон.

В організованих кімнатах є модератори. Вони створюють кімнату, оголошують тему дискусії, представляють її й надають слово тому чи іншому спікеру, або слухачу.  Модератори розмови – можуть  запрошувати людей до розмови, можуть прийняти людину і почати з ним спілкування, а можуть й відмовити. У процесі розмови у кімнаті також можна додавати додаткових спікерів. 

Саме цими кімнатами Clubhouse спонукає користувачів фоловить як можна більше цікавих особистостей, аби мати можливість послухати та поспілкуватися з цікавими для нього особистостями та на цікаві теми. Чим більше фоловерів ви обираєте, тим більш насичена стрічка з різноманітними кімнатами буде у вас у Clubhouse. 

Кожен, хто має профіль, звичайно може створити й власну кімнату. Обрати тему розмови – від ядерної фізики до вивчання карт ТАРО або політики. І всі ваші фоловери – також побачать у себе у стрічці, що ви створили кімнату для розмови. Фоловери ваших фоловерів також побачать, що ви створили кімнату й зможуть приєднатися. Кімнати можна створювати відкриті – для всіх та закриті – для окремих людей. Ті, кого, ви не запрошували також можуть приєднатися, якщо ви це їм дозволите. 

Крім того, окрім кімнат у Clubhouse є ще й клуби. Це постійні майданчики для обговорення тих чи інших питань. Якщо ви вже три рази створювали бесіди у кімнаті – вже можете створити цілий клуб. 

Знаходячись у Clubhouse ви можете переходити з одної кімнати до іншої, спілкуватися з людьми, з якими ви й ніколи не думали, що будете спілкуватися. І ніколи б не могли уявити, що ці люди будуть вас слухати. Це як великий будинок, офіс або вечірка, де ви переходите й переходите з однієї компанії до іншої й спілкуєтесь або просто слухаєте саме тих, хто вас цікавить. Таким чином платформа робить максимально доступним поріг для інтелектуального контенту.

Спочатку до унікальності Clubhouse відносили й те, що на відміну від будь-яких конференцій, концертів, кількість слухачів та спікерів не обмежена. Однак, за останніми даними все ж таки обмежена – 5000 слухачів-спікерів. 

Чого не можна робити у Clubhouse

Всі користувачі повинні використовувати у додатку своє реальне ім’я та бути старше 18 років. Однак, вже є випадки, коли й значно молодші люди створювали профілі у Clubhouse. 

Також у Clubhouse заборонені цькування, дискримінація, образи й поширення неправдивої інформації.  

Всі розмови у кімнатах та клубах не можна записувати. 

Розробники Clubhouse розраховують на модерацію самих користувачів – кожен учасник може поскаржитися на поведінку, що порушує правила платформи, після чого Clubhouse проведе розслідування та винесе відповідне рішення.

Безпека користувачів 

У середині лютого американські експерти з Stanford Internet Observatory (SIO) виявили, що при створенні Clubhouse розробники використовували технології китайської компанії Agora.  При цьому дані користувачів й кімнат передавалися у китайську організацію у незашифрованому вигляді, а значить, могли потрапити у розпорядження уряду Китаю. У відповідь на дослідження представники Clubhouse пообіцяли, що розроблять додаткове шифрування, аби мінімізувати ризики.

До того ж один з головних плюсів Clubhouse – туди приходять люди, які люблять пробувати нове й не бояться експериментувати. З такою аудиторією цікаво взаємодіяти, адже вона цікава. Будьте обережні, Clubhouse дуже сильно затягує. І ви можете втратити в онлайн той час, який можете провести у реальному житті зі своїми друзями та сім‘єю. 

Чи залишиться Clubhouse таким самим популярним й чи буде розвиватися й далі, поки невідомо. Однак, за даними аналітичної компанії App Annie, з 1 по 16 лютого кількість її учасників вже зросла з 3,5 мільйона до 8,1 мільйона. Все більше на неї звертають увагу мешканці Великої Британії, Німеччини, Японії, Бразилії та Туреччини. На початку лютого у Китаї Clubhouse також став набирати обертів, однак незабаром на території країни платформу було заблоковано.

Новеньке, свіженьке, чому б не спробувати? Однак не забувайте слідкувати за чистотою своєї мови, адже все відбувається в онлайні. 

А коли ви виходите з Clubhouse – іноді продовжуєте чути голоси зі свого телефону. Тому не забувайте свайпнути вкладку Clubhouse до верху, аби зовсім її прибрати.

Великий Київ у Google News

підписатися